Strona głównaGryAktualnościHogwarts Legacy – główny twórca odchodzi przez stare filmy na YT.

Hogwarts Legacy – główny twórca odchodzi przez stare filmy na YT.

Jeden z głównych deweloperów Hogwarts Legacy, Troy Leavitt ogłosił na Twitterze, że odchodzi z Avalanche Software. Powodem ma być jego stary kanał na YouTube gdzie publikował treści potępiające feminizm i progresywne podejście do gamingu.

Informację o odejściu Troy Leavitt opublikował na swoim koncie na Twitterze. We spisie podkreślił, że z firmy odchodzi w dobrych relacjach, mając najlepsze zdanie o ekipie i grze. Więcej informacji ma dzielić, publikując wideo na swoim kanale na YT.

Zobacz: Valheim – gracz odtworzył Białą Grań ze Skyrim

To właśnie kanał na YT stał się przyczyną odejścia Leavitta. Część starych materiałów zostały przez media określone jako skrajnie prawicowe i promujące toksyczne zachowania w społeczności graczy. W jednym z materiałów bronił ona Johna Lassetera, który był oskarżony o nadużycia seksualne. Inny film popierał ruch Gamergate, o którym było głośno na zachodzie kilka lat temu.

Dziwnym zrządzeniem losu informacje te pojawiły się w momencie gdy ogłoszono, że w Hogwarts Legacy będziemy mogli grać postacią transpłciową.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię