Strona głównaKonsoleHorizon Forbidden West PS5 – twórcy musieli spowolnić grę bo ładowała się...

Horizon Forbidden West PS5 – twórcy musieli spowolnić grę bo ładowała się za szybko

Guerrilla Games musiało spowolnić ładowanie Horizon Forbidden West na konsolach PS5. Gra z dysku SSD ładowała się tak szybko, że nie było widać wskazówek dotyczących rozgrywki.

W wywiadzie z serwisem Engadget reżyser Forbidden West – Mathijs de Jonge, mówił o niewiarygodnie szybkich czasach ładowania jakie zostały osiągnięte na konsoli PS5 w porównaniu do PS4.

W Horizon Zero Dawn nazwaliśmy to szybką podróżą, ale faktyczne załadowanie może zająć około minuty. Na PS5 trwa to może cztery lub pięć sekund, ładuje się tak szybko, że gracze nie mogą nawet przeczytać podpowiedzi. Musieliśmy dodać bardzo prostą funkcję, która wisi na ekranie ładowania przez wystarczająco długi czas, abyś mógł faktycznie w tym czasie przeczytać chociaż jedną wskazówkę.

W Forbidden West na PS5 aby zamknąć okno ładowania należy wcisnąć X, dzięki temu mamy wystarczająco dużo czasu żeby przeczytać wskazówki dotyczące rozgrywki. Osobiście wolałbym żeby było opcja menu pozwalająca na wyłączenie takiego sposobu ładowania. Dodatkowo w czasie rozgrywki mamy dostępnych wiele podpowiedzi, więc te na ekranie ładowania wydają się być zbędne.

Zobacz: Elden Ring – twórcy oficjalnie potwierdzili wymagania sprzętowe

To nie pierwszy raz gdy gra została nieco zwolniona na rzecz wskazówek z ekranów ładowania. Podobny zabieg miał miejsce w Ghost of Tsushima na PS4.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię