Strona głównaWiadomościHardwareHP zaprezentowało laptopa dla graczy z dwoma ekranami i chłodzeniem cieczą

HP zaprezentowało laptopa dla graczy z dwoma ekranami i chłodzeniem cieczą

HP Omen X 2S to prawdopodobnie pierwszy na świecie laptop gamingowy, który został wyposażony w aż dwa ekrany. Jakby tego było mało, to dodatkowo wykorzystuje on system chłodzenia cieczą, który dba o odpowiednią temperaturę pracy procesora.

Najważniejszą funkcją laptopa jest wyposażenie go w dodatkowy ekran, który znajduje się tuż nad klawiaturą. Według HP daje to ogromne możliwości ot chociażby włączenia tam Spotify i komfortowego zmieniania piosenek, przez oglądanie solucji na YouTubie, gdy utkniemy w jakimś miejscu i na uruchomieniu czatu na Twitchu w trakcie streamowania kończąc. Ale to nie wszystko. Firma opracowała też mechanizm, który pozwala powiększyć i przenieść konkretną część głównego ekranu na dodatkowy wyświetlacz. Może to być np. mapa z danej gry. Przyznacie, że brzmi to całkiem ciekawie, prawda?

Zobacz: Jak najszybciej zaktualizuj sterowniki Nvidia GeForce, bo jesteś narażony na atak

Jeśli chodzi o aspekty bardziej technicznej, to laptop jest wyposażony w 15-calowy ekran główny z cienkimi ramkami o grubości zaledwie 20 mm. We wnętrzu komputera znajdziemy między innymi procesor Intel Core i7-9750H, 16 GB pamięci RAM DDR 2666 MHz oraz kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 2070 Max-Q. Taka specyfikacja powinna gwarantować solidną wydajność nawet w najnowszych grach. Dużym plusem powinno być też chłodzenie cieczą, które – według HP – ma przekłada się nawet na 28 procent więcej wyświetlanych klatek na sekundę w grze Apex Legends w porównaniu ze standardowym coolerem.

Zobacz: Jeśli planowałeś zakup karty RTX 2080 lub RTX 2070 to lepiej poczekaj

HP Omen X 2S trafi do sprzedaży w lipcu. Ceny, jak można się domyślić, nie są niskie i zaczynają się od kwoty 2899 euro, czyli około 12,5 tys. złotych!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię