Strona głównaWiadomościHardwareJak najszybciej zaktualizuj sterowniki Nvidia GeForce, bo jesteś narażony na atak

Jak najszybciej zaktualizuj sterowniki Nvidia GeForce, bo jesteś narażony na atak

Nvidia przyznała, że poprzednia wersja sterowników GeForce zawierała sporą lukę w zabezpieczeniach, która narażała użytkowników na atak. Dzięki temu hakerzy mogli wejść w posiadanie naszych wrażliwych danych.

Informacja została potwierdzona przez samą Nvidię. Firma przyznała, że błąd dotyczył warstwy trybu jądra (ang. kernel mode layer), w którym to dane nie były odpowiednio synchronizowane, a przez to podatne na zmiany. To z kolei dawało hakerom spore możliwości, w tym nawet przejęcia wrażliwych danych użytkowników. Drugi błąd zawarty był w samym instalatorze, który niepoprawnie wczytywał pliki DLL systemu Windows, bowiem nie sprawdzał ich ścieżek i sygnatur.

Zobacz: Jeśli planowałeś zakup karty RTX 2080 lub RTX 2070 to lepiej poczekaj

Dlatego czym prędzej powinniście zaktualizować swoje sterowniki Nvidia GeForce. W tym celu wystarczy włączyć program Nvidia GeForce Experience i w zakładce „sterowniki” sprawdzić dostępność aktualizacji. Jeśli takowa jest dostępna, to nie pozostaje nic innego, jak pobranie jej i zainstalowanie. Najnowsze wydanie, pozbawione wspomnianych błędów, to Nvidia GeForce Game Ready Driver 430.64 z 9 maja 2019 roku.

Zobacz: Sprzedaż RTX-ów lepsza niż wszyscy myśleliśmy?

Jeśli nie macie zainstalowanego oprogramowania GeForce Experience, to możecie otworzyć Panel sterowania Nvidia i w lewym, dolnym rogu kliknąć w „informacje o systemie”. Tam sprawdzicie wersję sterowników. Jeśli nie jest to wydanie 430.64, to lepiej czym prędzej udać się na stronę Nvidii i pobrać najnowszą wersję. Zapewne ryzyko ataku jest niewielkie, ale lepiej dmuchać na zimne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię