Strona głównaRecenzjeHyperbook GTR87 VR3 SLI - recenzja potężnego laptopa dla graczy

Hyperbook GTR87 VR3 SLI – recenzja potężnego laptopa dla graczy

Wstęp

Według słownika języka polskiego laptop to niewielki, przenośny komputer. Nie jestem przekonany czy ta definicja pasuje do Hyperbooka GTR87 VR3 SLI. Co do jednego nie mam jednak żadnych wątpliwości – to niezwykle potężna maszyna, która zadowoli najbardziej wymagających graczy.

GTR87 VR3 SLI to chyba najpotężniejszy laptop w ofercie Hyperbooka. W podstawowej wersji kosztuje prawie 13 tys. złotych. Jednak do mnie nie trafił model „podstawowy”. O nie! W redakcji gościłem jedną z najwyższych wersji w cenie ponad 23 tys. złotych. Brzmi jak szaleństwo? Macie rację – to jest szaleństwo i nie ma co tego ukrywać. Trzeba być niespełna rozumu, aby zapłacić tyle za laptopa. Jednak są tacy, którzy są gotowi wydać taką sumę. Czy kupując Hyperbooka GTR87 VR3 SLI zrobią dobrze? Miałem okazję to sprawdzić.

Już w momencie pojawienia się kuriera w moich drzwiach wiedziałem, że będą to ciekawe 2 tygodnie. Dostarczona paczka na pierwszy rzut oka wyglądała, jakby w środku chował się potężnych rozmiarów telewizor CRT, czyli staroć z tzw. dupką. Była duża, gruba i cholernie ciężka. Karton zajmował niemal całą przestrzeń pod jednym z moich biurek. Wyjęcie komputera ze środka nie było zadaniem łatwym. Ale nie mam zamiaru narzekać. Kupując laptopa za ponad 23 tys. złotych chcę, aby był jak najlepiej zabezpieczony w trakcie transportu. Ale koniec o pierdołach. Przejdźmy do tego, co najciekawsze.

[you tube=LyIisjGNFgI]

Specyfikacja

Hyperbook GTR87 VR3 SLI to nie jest sprzęt dla wymagających. To komputer dla prawdziwych świrów, którzy są w stanie wydać dodatkowego tysiaka, aby w ulubionej grze mieć o kilka klatek na sekundę więcej. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy. Zresztą sami zobaczcie:

  • Ekran: 17,3-calowy o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli z odświeżaniem 120 Hz (Nvidia G-Sync), matowa powłoka
  • Procesor: Intel Core i7-8700K 3,7 GHz (4,7 GHz Turbo),
  • Chipset: Intel Z370,
  • Pamięć RAM: 64 GB (4 x 16 GB) DDR4 3000 MHz,
  • Karty graficzne: 2 x Nvidia GeForce GTX 1080 SLI,
  • Dysk: Samsung SSD 512 GB 960 EVO NVMe M.2 2280.

Wygląda to całkiem nieźle, prawda? Już 6-rdzeniowy, desktopowy procesor Intel Core i7-8700K zwiastuje, że to maszyna stworzona do zadań specjalnych. W połączeniu z 64 GB pamięci RAM i dwiema kartami graficznymi Nvidia GeForce GTX 1080 tworzy to maszynę wyjątkową, przynajmniej pod względem wydajności. Ale o tym za chwilę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię