Strona głównaGryAktualnościCykl Inkwizytorski znalazł sponsora. Gra trafi na PC, konsole i telefony

Cykl Inkwizytorski znalazł sponsora. Gra trafi na PC, konsole i telefony

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o planach przeniesienia Cykllu Inkwizytorskiego autorstwa Jacka Piekary na PC i konsole. Teraz znalazł się inwestor, który sfinansuje przedsięwzięcie. Gra ma trafić również na telefony.

Jeszcze w zeszłym roku autor serii Jacek Piekara prowadził negocjacje w sprawie sprzedaży praw autorskich na stworzenie gry ze studiem The Dust. Studio obecnie produkuje głównie gry mobilne oraz aplikacje VR. Studio zdobyło dofinansowanie w wysokości 3 milionów złotych na realizację projektu. Zgromadzone środki pozwolą deweloperowi na przygotowanie gry nie tylko w wersji mobilnej, PC oraz XBO i PS4, ale również na PS5. Jest to zatem pierwsza potwierdzona polska gra, która trafi na konsole nowej generacji. Konto dewelopera będzie zasilane regularnie kolejnymi transami już od tego miesiąca aż do stycznia 2022 roku.

Zobacz: Cykl Inkwizytorski Jacka Piekary zostanie przeniesiony na PC i konsole

Prezes The Dust pokusił się o komentarz sytuacji:

Pieniądze pozyskane od inwestora będą bardzo dużym wsparciem produkcji gry na motywach powieści Jacka Piekary i pozwolą nam na realizację większej części założeń produkcyjnych.

Zobacz: Cyberpunk 2077- garaż z samochodami, muzyka w radio i tętniące życiem miasto

Ma to być pierwsza gra z serii. Czy kolejna polska gra ma szansę na popularność porównywalną z Wiedźminem? Tego życzymy twórcom.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię