Strona głównaGryAktualnościCykl Inkwizytorski Jacka Piekary zostanie przeniesiony na PC i konsole

Cykl Inkwizytorski Jacka Piekary zostanie przeniesiony na PC i konsole

Znakomita wiadomość dla fanów twórczości Jacka Piekarskiego. Jak poinformował autor cyklu opowiadań o inkwizytorze Mordimerz Madderdinie, rozpoczynają się prace nad grą osadzoną w uniwersum alternatywnego Renesansu.  Kilkumiesięczne negocjacje ze studiem deweloperskim zakończyły się pełnym porozumieniem.

Za stworzenie gry odpowiada wrocławskie studio The Dust, twórca takich gier jak Cyber Strike, Galaxy Solider czy The Last Run. Podczas całego projektu Jacek Piekara będzie brał czynny udział w tworzeniu gry, co zostało zagwarantowane przez podpisaną umowę. Co więcej w planach jest kilka gier osadzonych w świecie przygód Mordimera Madderdina, zarówno na PC i konsole jak i urządzenia mobilne.

Zobacz: Powstaną gry na podstawie rewelacyjnych książek fantasy Jacka Piekary

W chwili obecnej nie są znane szczegóły fabuły pierwszej z gier. Te mają zostać podane do wiadomości publicznej podczas zaplanowanej na czerwiec konferencji prasowej. Autor opowiadań zdradza, ze gra ma utrzymywać mroczny klimat znany z książek i zostanie zaklasyfikowana, co najmniej, jako PEGI 16. Teraz przed deweloperami oraz Piekarą wiele miesięcy wytężonej pracy nad stworzeniem gry.

Jak mówi sam autor książek:

Moim marzeniem jest, abyśmy mogli powiedzieć graczom: „zaprowadzimy was do miejsc, gdzie przeżyjecie unikalne przygody i gdzie spotkacie ludzi, o których na dobre czy na złe, będziecie myśleli jako o wrogach i przyjaciołach z krwi i kości. Chcemy was zabrać nie tylko na przygodową karuzelę, ale również na emocjonalny rollercoaster. I jeśli zejdziecie z niego uczuciowo obolali i poharatani, to pamiętajcie: właśnie o to nam chodziło!”

Zobacz: Cyberpunk 2077 – zadania będą dużo bardziej rozbudowane niż w Wiedźminie 3

Co więcej Piekara zapewnia, że praca nad grą nie wpłynie na jego pracę nad pisaniem kolejnych książek. W ciągu najbliższego roku mają ukazać się kolejne trzy tomy „inkwizytorskie”. Pierwsza z nich czeka na druk.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię