Strona głównaEsportZmiany na IEM Katowice 2020! Koniec z wczesnym wejściem, bilet gwarancją dobrego...

Zmiany na IEM Katowice 2020! Koniec z wczesnym wejściem, bilet gwarancją dobrego miejsca

ESL Polska wprowadza rewolucję jeśli chodzi o system sprzedaży biletów na IEM Katowice 2020. Od tej edycji darmowe wejście do Spodka na turniej CS:GO będzie mocno ograniczone.

Do tej pory wejście na IEM Katowice wyglądało tak: kupiłeś bilet, ale wystarczyło, że się spóźniłeś na mecz, albo wyszedłeś na dłuższą przerwę to po powrocie nie miałeś gwarancji wolnego miejsca. Mogła je bowiem zająć osoba, która weszła bez biletu. Jedynym ograniczeniem była pojemność Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Od nadchodzącej edycji turnieju koniec z tego typu sytuacjami.

Zobacz: IEM Katowice powraca! Pierwszy raz jako turniej rangi Masters

Bilety zostały podzielone na sektory – Premium i God Mode mają miejsca na płycie pod sceną, a trybuny zostały podzielone na sektor czerwony – dolny, z bardzo dobrym widokiem na scenę, oraz niebieski – górny, z nieco gorszym. Po bokach tegoż zostało trochę wolnych miejsc dla tych, którzy nie kupią biletów – jest to jednak zdecydowanie mniejsza liczba miejsc niż w latach ubiegłych. Rozkład sektorów prezentuje poniższa grafika.

Zobacz: ESL Pro Tour – rewolucja w esporcie. Turnieje CS:GO ze strukturą zbliżoną do Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA

Oznacza to, że jeśli ktoś kupi bilet, ma gwarantowane miejsce siedzące z dobrym widokiem na scenę. Bilety nie są co prawda numerowane, więc na Twoje miejsce może usiąść ktoś inny, ale Ty możesz zająć jego. Nie grozi Ci więc oglądanie meczów na stojąco. Poza tym, ESL rezygnuje z biletów early entrance – skoro każdy z biletem ma gwarancję miejsca siedzącego, to nie ma powodu by bramy Spodka otwierać wcześnie rano. Powinno to również ograniczyć kolejki i skrócić procedurę wchodzenia, szczególnie, że każdy typ biletu będzie miał swoje osobne wejście.

Tak natomiast prezentują się ceny biletów i dotyczące ich przywileje:

  • Górny sektor (Niebieski) – bilet jednodniowy: 70 zł, karnet 3-dniowy: 180 zł, w tym dostęp do otwartych sesji autografów i wejście na teren IEM Expo
  • Dolny sektor (Czerwony) – bilet jednodniowy: 110 zł, karnet 3-dniowy: 300 zł, w tym dostęp do otwartych sesji autografów i wejście na teren IEM Expo
  • Bilety premium (płyta) – bilet jednodniowy: 185 zł, karnet 3-dniowy: 650 zł, w tym dostęp do wszystkich sesji autografów, miejsce siedzące pod sceną, dostęp do IEM Expo, premium badge, darmowe napoje bezalkoholowe, a w przypadku karnetu – dodatkowo goodie bag
  • Bilet God Mode (płyta) – karnet 3-dniowy: 5000 zł, w tym miejsce pod sceną, dostęp do wszystkich sesji autografów, dostęp do IEM Expo, premium goodie bag, premium badge, darmowe napoje bezalkoholowe, pokój w hotelu Courtyard Hotel by Mariott w dniach od 28 lutego do 1 marca, dostęp do strefy VIP z kateringiem i dedykowane wejście

Sprzedaż biletów ruszy 31 października, druga tura odbędzie się 5 grudnia, a trzecia 16 stycznia 2020. Bilety będą dostępne tylko i wyłącznie online, za pośrednictwem strony Ebilet.

Z informacji potwierdzonych przez ESL Polska wynika, że wstęp na teren IEM Expo pozostaje bezpłatny i tam będzie można wejść nieco wcześniej niż na teren Spodka. 

Przypomnijmy na koniec, że podczas IEM Katowice 2020 po raz pierwszy zostanie rozegrany turniej rangi Masters Championship ESL Pro Tour. Pula nagród tych rozgrywek to 500 tysięcy dolarów. Oprócz tego będzie można śledzić rywalizację w Quake Pro League. Póki co nie wiadomo co z turniejami StarCrafta 2 (choć można się domyślać, że tutaj wszystko pozostanie bez zmian) oraz z drugim weekendem, poświęconym DOTA 2.

Jak Wam się podobają zapowiedziane zmiany?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię