Strona głównaEsportIEM Katowice 2021: to już pewne - turniej w całości online!

IEM Katowice 2021: to już pewne – turniej w całości online!

ESL ogłosiło kalendarz turniejów esportowych na 2021 rok. Niestety, wynikają z niego bardzo złe informacje dla fanów esportu i IEM Katowice.

Z kalendarium wydarzeń, opublikowanego przez ESL, wynika, że IEM Katowice 2021 zostanie rozegrane w całości w internecie. Jeszcze niedawno można było mieć nadzieję, że turniej zawita do Katowic przynajmniej w formie LAN-a rozgrywanego w studiu ESL Arena. Już wiemy, że tak się jednak nie stanie. Przypomnijmy, że IEM Katowice 2021 zaplanowano na okres od 16 do 28 lutego. 

IEM Katowice

Podobny los czeka finały ESL Pro League, aczkolwiek nie w całości. W internecie ma zostać rozegrana faza grupowa, natomiast organizatorzy liczą, że przynajmniej play-offy uda się rozegrać już “na miejscu”, ale wciąż bez udziału publiczności. Podobny los czeka kilka turniejów z cyklu DreamHack i ESL One oraz 14. sezon ESL Pro League. Co ciekawe, turnieje te będą miały miejsce nawet w październiku, ale już wcześniej – bo w lipcu – planowany jest turniej z publicznością. Mowa tutaj o kultowym ESL One Cologne. Wszystko jednak zależy od sytuacji pandemicznej na świecie, a przede wszystkim w Niemczech, oraz od wytycznych WHO. Z publicznością mają też zostać rozegrane – DreamHack Atlanta, DreamHack Winter, IEM Winter i DreamHack Madrid.

Przy okazji publikacji kalendarium, poinformowano o opracowaniu wspólnie z zawodnikami specjalny protokół, który ma przyspieszyć cały proces powrotu esportu na największe światowe areny. Trzymamy kciuki aby wszystko się powiodło.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceESL
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię