Strona głównaKonsolePS5 – nowa wersja konsoli już w przyszłym roku?

PS5 – nowa wersja konsoli już w przyszłym roku?

Wygląda na to, że Sony przymierza się już do wypuszczenia nowej wersji PS5. Produkcja konsoli ze zmodyfikowanym procesorem AMD miałby ruszyć jeszcze w 2022 roku.

Na początku tego roku pojawiły się plotki na temat planów Sony co do wypuszczenia PS5 w wersji Slim. Konsola miałby mieć mniejsze wymiary, pobierać mniej energii oraz wykorzystywać układ wykonany w technologii TSMC 5-nanometrów.

Zobacz: Xbox Series X|S otrzymują wsparcie dla technik AMD Fidelity FX

Jednak według najnowszego raportu DigiTimes, fabryki TSMC mają być przygotowane na produkcję nowego procesora AMD przeznaczonego do odświeżonego PS5. To z kolei pokrywa się z ostatnimi doniesieniami Hiroki Totoki, dyrektora finansowego Sony. Według niego firma rozważa wydanie konsoli o zmienionym projekcie.

Według DigiTimes produkcja nowego układu TSMC dla PS5 miałby ruszyć pomiędzy drugim i trzecim kwartałem 2022 roku. Z kolei premiera miałby odbyć się pod koniec roku. Obecnie stosowany procesor Zen 2 7 nm, zostałby zastąpiony procesorem AMD 6 nm. Nowy procesor ma być tańszy w produkcji. Pozostaje pytanie czy jest szansa na to, że konsola w końcu zapełni półki sklepowe oraz czy jest obecnie sens polować na pierwszą rewizję? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię