Strona głównaEsportCounter-StrikeIlluminar Gaming i paTiTek z ważnymi wygranymi - przełamanie polskiego esportu?

Illuminar Gaming i paTiTek z ważnymi wygranymi – przełamanie polskiego esportu?

Stało się to, na co czekali fani polskiego esportu. Zarówno Illuminar Gaming jak i paTiTek w składzie G2 wygrali jedne z ważniejszych turniejów w swoich karierach.

Gdyby kilka lat temu ktoś oferował polskiej drużynie CS:GO zwycięstwo w turnieju na Malcie, gdzie za 1. miejsce do wygrania jest 25 tys. dolarów, pewnie nie zostałby potraktowany poważnie. Jednak po latach posuchy, a wręcz wielu kompromitacji ze strony polskich zespołów, nawet taka wygrana brzmi jak wyczekiwane przełamanie. 

Zobacz: paTiTek pierwszym Polakiem w dywizji Valorant G2 Esports

Illuminar Gaming brało udział w internetowym turnieju Eden Arena: Malta Vibes. Mijający weekend był najlepiej wyglądającym w wykonaniu polskiej formacji. Polacy skończyli go bowiem bez utraty chociażby jednej mapy, a w finale pokonali bułgarskie FATE Esports 2:0 (16:4, 16:9).

Na swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju VALORANT-a nie musiała długo czekać dywizja G2 Esports, w barwach której rywalizuje Patryk „paTiTek” Fabrowski. W finale WePlay! Invitational, należącego do cyklu IGNITION SERIES zawodnicy G2 pokonali brytyjskie fish123. Za wygraną formacja Polaka również otrzymała 25 tys. dolarów.

Patitek Valorant

Oglądaliście oba spotkania? Jak Wam się podobały?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię