Advertisement
Strona głównaWiadomościHardwareProblemy Intela z procesorami zostaną rozwiązane przez Samsunga?

Problemy Intela z procesorami zostaną rozwiązane przez Samsunga?

Od jakiegoś czasu Intel nie wyrabia się z produkcją procesorów, co doprowadziło do znacznych podwyżek cen układów z serii Core. Rozwiązaniem tych problemów ma być Samsung, który ma ruszyć z produkcją CPU Intela w litografii 14 nm.

Co prawda nie zostało to oficjalnie potwierdzone, ale według plotek Intel nawiązał współpracę z Samsungiem, w ramach które Koreańczycy mają produkować procesory w litografii 14 nm. Dzięki temu zniknąć mają problemy Niebieskich z dostarczeniem na rynek odpowiedniej liczby układów, co z kolei doprowadziło do rosnących udziałów AMD.

Zobacz: Byli pracownicy AMD teraz odchodzą z Intela. Pracę ma stracić nawet 10 tys. osób

Wszystko tak naprawdę zaczęło się od procesu technologicznego 10 nm, z którym Intel ma problemy już od kilku lat. W pierwotnej wersji procesory z taką litografią miały trafić na rynek już dawno temu. Niestety, proces technologiczny przysporzył mnóstwa problemów i premiera co chwilę była przekładana. Zresztą do dzisiaj nie znajdziemy podobnych modeli, stworzonych z myślą o komputerach stacjonarnych.

W pewnym momencie Intel postanowił przeznaczyć większe siły na walkę z 10 nm. To niestety odbiło się na produkcji układów 14 nm, czyli między innymi wszystkich desktopowych procesorów z serii Intel Core. Na rynek trafiało za mało CPU, więc ceny zaczęły rosnąć. Sytuacja skrzętnie wykorzystało AMD, które zaprezentowało bardzo udane Ryzeny.

Zobacz: Zombieload – procesory Intela znowu mają problem. Radzimy jak się uchronić

Być może w najbliższych miesiącach sytuacja Intela nieco się poprawi. Samsung może zniwelować problemy Niebieskich, a przy tym solidnie zarobić.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTechSpot
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię