Advertisement
Strona głównaWiadomościHardwareByli pracownicy AMD teraz odchodzą z Intela. Pracę ma stracić nawet 10...

Byli pracownicy AMD teraz odchodzą z Intela. Pracę ma stracić nawet 10 tys. osób

Gdy Intel postanowił wejść na rynek dedykowanych kart graficznych, przejął kilku pracowników AMD, a konkretniej działu Radeon Technologies Group. Wygląda na to, że nie każdy dotrwa do premiery GPU. Część byłych pracowników AMD straciło właśnie pracę w Intelu.

Jedną z takich osób jest Chris Hook, o przejściu którego pisaliśmy w kwietniu 2018 roku. Był on szefem marketingu AMD Radeon Technologies Group, więc osobą niezwykle ważną. Po przejściu do Intela miał odpowiadać za marketing nowych, dedykowanych kart graficznych Intel Xe, które mają zadebiutować na rynku w 2020 roku. Miał, ale nie będzie, bo właśnie stracił pracę. Razem z nim z Intela odchodzi Heather Lennon, która wcześniej również została przejęta z działu marketingu AMD.

Zobacz: Dedykowane karty graficzne Intel Xe – znamy litografię i wykorzystywane pamięci

Z informacji wynika, że w sumie pracę w Intelu może stracić od 5 do nawet 10 tys. osób. Oczywiście nie zostało to potwierdzone, ale według plotek stanie się to wcześniej niż później. To pokłosie ostatnich problemów Niebieskich z procesem technologicznym 10 nm, a za tym również produkcją procesorów i ciągłym wprowadzaniem na rynek tzw. odgrzewanych kotletów. Sytuację wykorzystało AMD, które wprowadziło bardzo udane Ryzeny oraz modele Threadripper. Czerwoni systematycznie zdobywają coraz większą część rynku, odbierając udziały Niebieskim.

Zobacz: Intel testuje już dedykowane karty graficzne Xe

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię