Strona głównaWiadomościHardwareIntel prezentuje pierwsze publiczne testy swojej karty graficznej Intel Xe HPG

Intel prezentuje pierwsze publiczne testy swojej karty graficznej Intel Xe HPG

Główny projektant układów graficznych w Intelu Raja Koduri potwierdził, że najnowszy układ graficzny Intel Xe HPG dla graczy, pomyślnie przeszedł testy w 3DMark Mesh Shader.

Intel właśnie wszedł w jedną z ostatnich faz testowania swojej najnowszej karty graficznej przeznaczonej dla graczy i opartej na architekturze Intel Xe HPG. Karta ta ma korzystać z wszystkich wariantów Intel Xe, jakie do tej pory powstały. Obliczenia AI i podobne zapewni architektura Intel Xe HPC (Ponte Vacchio), skalowalność Xe HP (Arctic Sound), a ostatecznie za wydajność typowo graficzną ma odpowiadać Intel Xe LP (DG1). Połączenie tych wszystkich architektur w jednej karcie graficznej ma pozwolić Intelowi na wejście na ten rynek i układem, który z powodzeniem będzie rywalizował z układami AMD i NVIDII.

Prawdopodobnie najnowsza karta graficzna Intela, będzie nazywać się DG2 i ma składać się 512 bloków wykonawczych Execute Units (EU), 4096 jednostek strumieniujących (Shading Units). Intel też potwierdził plotki, że ich najnowsza karta graficzna będzie wykorzystywała moduły GDDR6.

Niestety nie została podana data premiery najnowszych układów graficznych Intela, ale w internecie możemy znaleźć plotki, że układy graficzne DG2, będą wykorzystywane najpierw w laptopach z procesorami Intela 11 generacji.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię