Strona głównaGryAktualnościUbisoft zaliczył najlepszy kwartał w historii

Ubisoft zaliczył najlepszy kwartał w historii

Ubisoft opublikował swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał 2020-2021. Okazało się, że jest to najbardziej dochodowy kwartał w historii firmy.

Wskazany okres zakończył się 31 grudnia. W ciągu trzech miesięcy Ubisoft wypuścił kilka dużych tytułów m.in. Assassin’s Creed: Valhalla, Immortals: Fenyx Rising oraz Watch Dogs: Legion. Swoją premierę miała również kolejna odsłona popularnej serii Just Dance.

Ubisoft ogłosił rezerwacje netto na poziomie 1,212 miliarda dolarów. Analogiczny kwartał z poprzedniego roku przyniósł „zaledwie” 551 milionów dolarów. Tak dobry wynik jest zasługą miedzy innymi pandemii, która zatrzymała wiele osób w domach przez co sięgnęli po gry. Co więcej, Ubisoft nie ograniczał liczby gier wydanych w okresie świątecznym jak np. zrobiło to Nintendo.

Zobacz: Współtwórca serialu Rick & Morty pracuje nad nową animacją

Firma skorzystała również na sprzedaży starszych tytułów takich jak Mario + Rabbids: Kingdom Battle i serii Far Cry. Kolejnymi produkcjami jakie ma wypuścić Ubisoft jest Far Cry 6 i nadchodzący projekt Star Wars. Jednak żadna z nich nie pojawi się w najbliższym kwartale. Przez to Ubisoft spodziewa się spadku rezerwacji do wartości pomiędzy 562 – 634 milionów dolarów.

Wartość akcji Ubisoft spadła o 2%. Ubisoft podał, że mianował Raashiego Sikkę na wiceprezesa ds. Globalnej różnorodności i integracji, co jest ważnym posunięciem, ponieważ firma próbuje zająć się zarzutami dotyczącymi seksistowskich i obraźliwych zachowań w firmie.

Ubisoft poinformował również, że pożyczył 726 milionów dolarów, na rzecz ewentualnych przejęć innych deweloperów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię