Strona głównaWiadomościHardwareIntel Tiger Lake-H zauważony w UserBenchmark

Intel Tiger Lake-H zauważony w UserBenchmark

Na stronie internetowej UserBenchmark, został zauważony laptop z procesorem Intel 11 generacji Tiger Lake-H. Procesor do swojej dyspozycji ma 8 rdzeni oraz 16 wątków.

Egzemplarz zauważony to tak zwana próbka inżynieryjna (ES – engineering sample), więc nie jest to jeszcze finalny produkt i może różnić się specyfikacją od końcowego produktu. W przypadku tego sampla łatwo zauważyć, że raportowane zegary, wydają się nie do końca poprawne. Program raportuje, że częstotliwość bazowa wynosi 3,1 GHz, a w trybie turbo boost osiąga średnio 2,75 GHz dla wszystkich rdzeni. Z informacji, które pojawiły się dotąd, wiemy, że procesor ten będzie dysponował pamięcią L3 o pojemności 24 MB i L2 o pojemności 10 MB. Dodatkowo zostanie w nim zaimplementowana wewnętrzna karta graficzna Intel UHD Graphics wyposażona w 96 bloków EU, wtedy pobór energii elektrycznej całego pakietu, będzie wynosił 45 W, lub 32 EU, pobór prądu w takiej konfiguracji to 35 W.

Procesor Intel Tiger Lake-H 11 generacji został wykonany w litografii 10 nm. Zauważona jednostka centralna nie posiada jeszcze oficjalnej nazwy, lecz bazując na przewidywanej wydajności, będzie wykorzystywana w laptopach dla bardziej wymagającego użytkownika. Spodziewamy się, że procesory te zaczną być dostępne w laptopach w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię