Strona głównaWiadomościHardwareIntel Tiger Lake - premiera procesorów 11 generacji

Intel Tiger Lake – premiera procesorów 11 generacji

Intel zaprezentował dzisiaj nowe procesory 11 generacji Tiger Lake, zaczynając od najsłabszych modeli i3, a kończąc na Core i7, które mają zapewnić wyjątkową wydajność w grach i w codziennym użytkowaniu.

Dzisiejsza premiera procesorów Intela 11 generacji Tiger Lake była zaskakująco, krótka. Dowiedzieliśmy się z niej, że nowe procesory Intela będą przynajmniej dwukrotnie szybsze od konkurencyjnych rozwiązań AMD. Nie podane zostały żadne szczegóły dotyczące oznaczeń modelowych. Dowiedzieliśmy się, że Intel nadal będzie stosował dotychczasową nomenklaturę nazewnictwa. Najsłabszym procesorem będzie Core i3, a najwydajniejszym Core i7.

Wydajność w grach

Dowiedzieliśmy się, że przewidywana wydajność w grach nowych procesorów Intel Core Tiger Lake z zintegrowaną kartą graficzną Iris Xe będzie dwukrotnie wyższa od AMD 4800U. Poparte to zostało dwoma przykładami rozgrywką w Dirt 5 oraz w Gears: Tactics. W przypadku Dirt 5 procesor Intela generował średnio – 57 kl./s, a konkurencyjny laptop wyposażony w procesor AMD 4800U – 36 kl./s, w tym zestawieniu był jeszcze trzeci laptop wyposażony w procesor Intela 10 generacji oraz w kartę graficzną Nvidia MX 350+, okazał się on najwolniejszy z troki testowanych laptopów, osiągając wynik zaledwie średnio 27 kl./s.

Drugim tytułem była strategie taktyczna Gears: Tactics, gdzie Intel okazał się bezkonkurencyjny, oferując wydajność na poziomie 59 kl./s, laptop z kartą graficzną Nvidii zajął drugie miejsce z wydajnością na poziomie 49 kl./s, a na końcu znalazł się komputer z procesorem AMD 4800U – wyświetlając zaledwie 31 kl./s.

Projekt Athena oraz Evo

Nowe procesory Intel Core Tiger Lake mają być wykorzystywane głównie w ultra przenośnych laptopach, które są nastawiane na bardzo długi czas pracy na baterii, oraz zapewniają zadowalającą wydajność. Laptopy te mają kryptonim Athena. Intel zapewnia, że bazowa wydajność nowych procesorów Intel Tiger Lake jest wyższa o 20% względem procesorów 10 generacji, ich wydajność w obliczeniach AI jest pięciokrotnie większa, a nowy układ graficzny Intel Iris Xe jest dwukrotnie wydajniejszy.

Informacji, której się nie spodziewaliśmy, było zaprezentowanie nowego logo firmy Intel oraz nowej identyfikacji wizualnej dla poszczególnych rodzin procesorów. Teraz doskonale wszystkim znane kafelki z nazwami procesorów są dużo bardziej wystylizowane, nie są takie płaskie.

Jaką faktyczną wydajność, będą miały najnowsze laptopy z procesorami 11 generacji Intel Tiger Lake, dowiemy się dopiero z przeprowadzonych przez nas testów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię