Strona głównaGryAktualnościIntel twierdzi, że procesory 10 generacji są lepszym wyborem do gier niż...

Intel twierdzi, że procesory 10 generacji są lepszym wyborem do gier niż konkurencyjne procesory AMD Ryzen 3000

Intel na nowych slajdach zaprezentował światu jak należy wykonywać testy wydajności w grach z zastosowaniem metody „real-world”. Do porównania wydajności zostały wybrane dwa konkurujące ze sobą procesory – Intel Core i7-10700K oraz AMD Ryzen 9 3900XT. Tym porównaniem Intel chce udowodnić, że to jego procesor jest lepszym wyborem dla graczy.

Przedstawmy więc procesory, których dotyczy to porównanie. Intel Core i7-10700K to 8-rdzeniowy / 16-wątkowy procesor z bazowym taktowaniem 3,8 GHz osiągającym 5,1 GHz w trybie turbo boost. AMD Ryzen 9 3900XT to z kolei 12-rdzeniowy / 24-wątkowy procesor pracujący z częstotliwością bazową 3,8 GHz, przyspieszający do 4,7 GHz w trybie turbo.

Pierwszym argumentem ma być cena. Na slajdach procesor – Intel Core i7-10700K kosztuje 387 dolarów, a Ryzen 9 3900XT – 499 dolarów. W rzeczywistości ceny procesorów są bardziej do siebie zbliżone. Intel z popularnych w sklepach kosztuje około 410 dolarów, a Ryzen około 480 dolarów. Więc realna różnica w cenie pomiędzy tymi procesorami nie jest tak duża, jak na swoich slajdach prezentuje Intel. Wielkim nieobecnym tego porównania jest AMD Ryzen 9 3900X, który do tego zestawienia byłby lepszym wyborem. Jest on minimalnie wolniejszy od Ryzena 9 3900XT, a zdecydowanie tańszy. Czyżby wtedy procesor Intela trochę tracił na opłacalności?

Przejdźmy zatem do wyników, wszak to one są kluczowe w tym porównaniu. Według nich Intel Core i7-10700K jest wydajniejszy w 24 grach z 30 przetestowanych. Największą przewagę Intel notował w następujących tytułach, Total War: Warhammer 2 +23%, League of Legends +17%, Monster Hunter World: Iceborne +15%, Rocket League 14%, War Thunder Tank Battle +12% i Total War: Three Kingdoms +6%. W pozostałych tytułach przewaga Intela wynosiła około 3%. Tytuły, w których zwyciężał procesor czerwonych to CS:GO, Tom Clancy’s the Division 2, F1 2019, Rise of the Tomb Raider, Final Fantasy XV oraz Mount&Blade II: Bannerlord, niestety Intel nie podał różnicy wydajności pomiędzy nimi.

Jak łatwo zauważyć Intel w tym porównaniu jest zdecydowanym liderem, nie jest to dla nas zaskoczeniem. Ponieważ w grach Intel jest bezdyskusyjnym królem wydajności od bardzo dawna. Więc jeśli na komputerze tylko grasz, to wybór jest prosty – Intel. Natomiast jeśli jeszcze wykorzystujesz go do innych zastosowań profesjonalnych lub półprofesjonalnych, to wtedy procesory AMD są lepszym wyborem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię