Strona głównaWiadomościIntel w końcu ogarnął litografię 10 nm. Znamy już datę premiery nowych...

Intel w końcu ogarnął litografię 10 nm. Znamy już datę premiery nowych procesorów

Koniec problemów z litografią 10 nm. Intel w końcu okiełznał niższy proces technologiczny i ujawnił, kiedy można spodziewać się nowych procesorów. To koniec wieloletnich problemów Niebieskich. 

Pierwsze procesory produkowane w litografii 10 nm już dawno miały być w sprzedaży. Jednak Intel napotkał po drodze na tak dużo problemów, że wprowadzenie nowego procesu technologicznego kilkukrotnie było przekładane. To dlatego cały czas układy z serii Core powstają z wykorzystaniem litografii 14 nm, co prawda wciąż usprawnianej, ale to jednak nadal 14 nm. 

Ale z tym już koniec. Intel w końcu ogarnął 10 nm i wydaje się, że premiera nowych układów nie jest już niczym zagrożona. Jednak zanim doczekamy się procesorów tego typu, musimy jeszcze trochę poczekać. Intel ogłosił, że pierwsze modele produkowane w litografii 10 nm trafią na rynek konsumencki za ponad rok – w drugim kwartale 2019 roku, przy czym chodzi raczej o grudzień i Święta Bożego Narodzenia. 

Do tego czasu AMD powinno już zaprezentować trzecią generację procesorów Ryzen z architekturą Zen 2 (Ryzeny 2000 to Zen+), które mają wykorzystywać litografię 7 nm. Zatem może dojść do sytuacji, że Czerwoni technologicznie wyprzedzą największego konkurenta. Tego chyba nikt się nie spodziewał, przynajmniej jeszcze do niedawna.

Źródło: PCWorld

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię