Strona głównaWiadomościHardwareProcesory Intel Xeon i grafika Nvidia Quadro w kompaktowych komputerach Zotac ZBOX...

Procesory Intel Xeon i grafika Nvidia Quadro w kompaktowych komputerach Zotac ZBOX Q Mini Creator PC

Firma Zotac zaprezentowała nowe mini-komputery do profesjonalnych zastosowań. O odpowiednią wydajność dbają procesory Intel Xeon i układy graficzne Nvidia Quadro.

Zotac przekonuje, że komputery z serii ZBOX Q zajmują o 50% mniej miejsca w porównaniu do standardowych stacji roboczych. Pomimo tego obudowy są wyposażone w wydajne systemy chłodzenia, które mają pozytywnie wpływać na wydajność sprzętu.

Komputery powstały z myślą o profesjonalistach, którzy mogą je wykorzystać do projektowania 3D, edycji obrazów filmów, czy efektów specjalnych.

Zobacz: Zotac Gaming GeForce RTX 2070 AMP Extreme Core – test karty graficznej

Nowe model ZBOXQ zostały wyposażone w złącza LAN (jedno gigabitowe i jedno 2,5 Gb/s Killer Ethernet), Wi-Fi 6 Killer 1650AX, Bluetooth 5, sześć potów USB 3.1, cztery porty HDMI 2.0, port Thunderbolot 3, oraz dodatkowo do 64 GB pamięci RAM, dyski NVMe/SATA M.2 oraz wnękę na dodatkowy dysk HDD lub SSD.

Zobacz: Dream Machines łączy zalety laptopów i komputerów stacjonarnych. Otwieramy obudowę i to sprawdzamy

W modelu ZBOX QX3P5000 znajdziemy, zgodnie z nazwą, układ graficzny Nvidia Quadro P5000 (16 GB GDDR5, 256-bit) i procesor Intel Xeon E-2136 (3,3 GHz, do 4,5 GHz). Z kolei do modelu QX3P3000 trafiła grafika Nvidia Quadro P3000 (6 GB GDDR5, 192-bit).

Ceny komputerów nie są jeszcze znane, ale z pewnością będą dosyć wysokie i różne, ze względu na sporą różnicę cen zastosowanych kart graficznych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię