Strona głównaWiadomościJak Fortnite został wykorzystany do nauczania o zmianach klimatu

Jak Fortnite został wykorzystany do nauczania o zmianach klimatu

Zapewne większość naszych czytelników wie sporo o grze Fortnite i platformie do streamowania Twitch. Ale czy taką samą wiedzą możecie się pochwalić w temacie zmian klimatycznych, które dzieją się na świecie? No właśnie. Dlatego Fortnite i Twitch zostały wykorzystanie do nauczania.

Na Twitchu powstał niezwykle ciekawy kanał o nazwie ClimateFortnite. Nazwa w gruncie rzeczy tłumaczy, o co w nim chodzi. Na kanale streamuje kilku specjalistów między innymi od zmian klimatycznych, którzy tłumaczą wszystkie skomplikowane zagadnienia z tym związane. Jednocześnie grają w najpopularniejszą grę ostatnich miesięcy, czyli Fortnite’a. Cel jest prosty – zaznajomić jak najwięcej osób ze zmianami klimatycznymi na świecie i związanymi z tym problemami.

– Stworzyliśmy społeczność, w której ludzie mogą zadawać ekspertom trudne pytania. W takich kwestiach jak zmiany klimatyczne, bezpośredni dostęp do specjalistów jest kluczowy – skomentował sprawę Henri Drake, student na MIT i zarazem jeden z ekspertów na kanale.

Pomysłodawczynią kanału jest Katherine Hayhoe z Texas Tech University. Idea zrodziła się w lipcu, gdy Katherine napisała na Twitterze, że film na temat zmian klimatycznych ma tysiąc odsłon na YouTubie, a filmik 11-latka z Fortnite 11 razy więcej. Właśnie wtedy padła propozycja, aby połączyć oba formaty. Henri Drake, który już wtedy grał w gry Battle Royale, zadeklarował się, że może pomóc. Udało mu się też zebrać niezłe grono ekspertów, którzy również postanowili zaangażować się w projekt.

Zobacz także: Falujący biust Calamity wkrótce zniknie z Fortnite

Przy okazji można pośmiać się z nieporadności niektórych naukowców, którzy słabo radzą sobie z mediami społecznościowymi i grami. Jeden z nich pracuje nawet dla NASA. Jednak najważniejsze jest to, że przez rozrywkę chcą nauczać. To się ceni! Tymczasem kluby sportowe zabraniają swoim zawodnikom grania w Fortnite’a.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceWired
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

  1. ehh wszędzie ten Fortnite. Mi sie wydaje, że battle royale w nowym Black Opsie bije tę grę na głowę… Polecam zagrać. Ja ograłem chwile w Media Expert i od razu kupiłem. Nie żałuję!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię