Strona głównaGryGra survival polskiego studia robi furorę na Steam

Gra survival polskiego studia robi furorę na Steam

Studio Creep Jar ma powody do radości. Ich debiutancki projekt po nieco ponad miesiącu zaczął na siebie zarabiać.

3,5 miliona złotych kosztowało wyprodukowanie gry i uruchomienie prac marketingowych. I tyle udało się odzyskać Polakom w zaledwie 6 tygodni po jej premierze (29 sierpnia). Jest to niemałe zaskoczenie dla twórców Green Hell. Wstępnie oszacowali sprzedaż na poziomie 300 tys. sztuk w ciągu roku od debiutu, a tymczasem wykręcili już 93 tys. sprzedanych kopii.

To bardzo dobrze wróży o przyszłej sprzedaży gry survival, bowiem mowa o wersji early access, która zostanie rozbudowana o nowe elementy rozgrywki. Tu chociażby planowany jest tryb kampanii i kooperacja, gdzie gracze nie tylko będą zmagać się z nieprzyjazną Amazonią, ale jednocześnie będą zmuszeni wykonywać różne zadania. Dojdzie do tego część narracyjna i możliwe, że nowi bohaterowie.

Zdawałoby się, że w natłoku innych tytułów, promujących zasady szkoły przetrwania, polskie Green Hell będzie miało spory problem z wybiciem się na tle konkurencji. Jest przecież The Forest, Subnautica, czy też Long Dark. A jednak, panuje wśród użytkowników tendencja do szukania formuły survival, która im się spodoba. Dużą rolę odgrywa na pewno poziom realizmu, a w przypadku polskiej gry postarano się o sporo atrakcji – choroby, kontuzje, niebezpieczne zwierzęta. Tak czy owak, jest wiele sposobów na śmierć i tylko jeden, aby przetrwać jak najdłużej.

Kto ma ochotę dołożyć cegiełkę i w zamian wyruszyć do dzikiej Amazonii, niechaj wbija na Steam z 72 zł w portfelu.

Co może Was zaciekawić, studio Creepy Jar od momentu premiery Green Hell dość mocno poprawiło swoja sytuację na giełdzie. Kurs ich akcji wzrósł z 85 zł do aż 176 zł. Aktualnie ich akcje na giełdzie są droższe od CD Projekt Red, które nadal walczy z Andrzejem Sapkowskim.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię