Wstęp

Strona głównaPoradnikiHardwareJaki komputer kupić? Polecane zestawy PC - czerwiec 2020

Jaki komputer kupić? Polecane zestawy PC – czerwiec 2020

Wstęp

Powoli zbliżają się wakacje, a to oznacza jeszcze więcej czasu przed komputerem. Jeśli dotychczasowy PC nie domaga, to być może czas go wymienić na coś nowego. Jaki komputer kupić? Oto nasze propozycje.

Pandemia koronawirusa sprawiała, że ceny wielu podzespołów znacząco wzrosły. Droższe jest niemal wszystko od kart graficznych i procesorów, przez płyty główne i na dyskach oraz pamięciach RAM kończąc. Dlatego też złożenie zestawów w określonych, pełnych kwotach stało się niezwykle trudne. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na nieco większą dowolność w ustalaniu cen poszczególnych zestawów. Nadal staramy się trzymać wokół okrągłych kwot, ale jeśli nie jest to możliwe lub musielibyśmy wciskać coś nieopłacalnego, to cena jest po prostu wyższa.

Nadal kierujemy się tymi samymi regułami, co wcześniej – najważniejsza jest wydajność w grach. Dlatego na pierwszym miejscu stawiamy kartę graficzną, procesor i pamięci RAM. Na nieco dalszy plan spadają dyski czy też płyta główna, ale oczywiście staramy się oferować jak najlepsze konstrukcje. Całkowicie odchodzimy też od dysków HDD, które są już zbyt wolne. Ceny SSD-ków na tyle spadły, że w naszej ocenie czas odłożyć talerzowce na półkę o nazwie „przeszłość”. W żadnym zestawie nie proponujemy też obudowy, bo wybór tej zależy w dużej mierze od indywidualnego gustu. Za to na końcu proponujemy kilka ciekawych modeli.

Oczywiście pamiętamy o premierach nowych procesorów Intel Core 10. generacji i staramy się brać je pod uwagę, o ile jest to opłacalne. W praktyce najnowszy model trafił tylko do zestawu za 12 tys. zł. No to jaki komputer kupić?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię