Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation 5 jak klasyczna konsola, ale dwa razy grubsza

PlayStation 5 jak klasyczna konsola, ale dwa razy grubsza

Prawdopodobnie w najbliższy czwartek Sony zaprezentuje światu nie tylko gry na PlayStation 5, ale też samą konsolę. Jeśli wierzyć plotkom, będzie ona wyglądać bardziej klasycznie niż Xbox Series X, ale ma być aż dwa razy grubsza od PS4 Pro.

Sony wciąż skrywa wiele tajemnic w sprawie PlayStation 5. Chociaż poznaliśmy specyfikację konsoli, to wciąż nie wiemy, jak PS5 będzie się prezentować, nie wspominając już o samej cenie urządzenia. Częściowo zasłona tajemnicy może zostać uchylona w najbliższy czwartek (4 czerwca), na kiedy to Japończycy zapowiedzieli oficjalną konferencję. Na pewno zobaczymy na niej mnóstwo gier na PlayStation 5, ale czy samą konsolę? Jest na to spora szansa. Natomiast już teraz docierają do nas ciekawe głosy.

PlayStation 5 aż dwa razy grubsze od PS4 Pro?

Według rosyjskiej strony Gamemag, która informacje zdobyła rzekomo od jednego z deweloperów pracujących nad grą na PS5, konsola Sony ma mieć bardziej tradycyjny wygląd. Japończycy nie poszli w tym samym kierunku, co Microsoft i nie zdecydowali się na budowę typu tower, która wyglądem zaczyna przypominać komputery stacjonarne. Zamiast tego PlayStation 5 ma mieć kształt klasycznej konsoli z zaokrąglonymi rogami. Rzecz w tym, że będzie sporo grubsza od PlayStation 4 Pro. Jeśli mam być precyzyjny, to podobno aż dwa razy grubsza, co dawałoby około 11 cm wysokości (PS4 Pro ma 5,5 cm).To nadal niewiele i myślę, że spokojnie PS5 zmieści się na półkach stolików RTV czy pod telewizorami.

Sony trzyma asa w rękawie

Co ciekawe, Sony podobno skrywa jeszcze jeden detal na temat PlayStation 5, który do tej pory nie został nigdzie ujawniony. Nie wiadomo, o co dokładnie chodzi. Informacja nie wyciekła, ponieważ wie o niej niewiele osób i wykrycie ewentualnego przecieku mogłoby być dla Japończyków dość łatwym zadaniem. Nie trudno się domyślić, że deweloperzy mają podpisane umowy o poufności i ujawnienie tego typu informacji na pewno wiąże się z poważną karą finansową.

Tradycyjnie już przypominam, że powyższe informacje to tylko plotki. Jednak podzespoły PlayStation 5 na pewno wymagają pokaźnego chłodzenia, więc większe wymiary konsoli nie powinny być dla nikogo żadnym zaskoczeniem. Więcej powinniśmy dowiedzieć się już z czwartek o godzinie 22:00 czasu polskiego.

Aktualne ceny PlayStation 4:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię