Strona głównaWiadomościRozrywkaJeff Bezos poleci w kosmos

Jeff Bezos poleci w kosmos

Najbogatszy człowiek na świecie, założyciel Amazon – Jeff Bezos wraz ze swoim bratem poleci w kosmos. W rakiecie jest miejsce dla jeszcze jednej osoby, kto chce się załapać?

Bezos po tym jak ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego Amazon najwidoczniej chce trochę odpocząć i szuka niezapomnianych wrażeń. Takich ma dostarczyć lot w kosmos. Start rakiety zaplanowany jest na 20 lipca. Bracia Bezos będą członkami załogi rakiety New Shepard zbudowanej przez firmę Bezosa Blue Origin.

Widzisz Ziemię z kosmosu i ona Cię zmienia. To zmienia Twój związek z tą planetą, z ludzkością. To jedna Ziemia. Chcę polecieć tym lotem, ponieważ chciałem to robić przez całe życie. To przygoda. To dla mnie wielka sprawa.

Do braci dołączy zwycięzca aukcji internetowej, która zakończy się 12 lipca. Obecnie cena biletu wynosi 2,8 miliona dolarów. Start zabierze załogę rakiety na linię Kármán, która znajduje się 62 mil nad poziomem morza i powinna zapewnić jedyny w swoim rodzaju widok krzywizny Ziemi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jeff Bezos (@jeffbezos)

Zobacz: Premiera GeForce RTX 3080 Ti oraz GeForce RTX 3070 Ti

Po zakończeniu podróży kapsuła załogi odłączy się od silnika i wyląduje na pustyni Zachodniego Teksasu za pomocą spadochronów. Bezos nie jest jedynym miliarderem, który dąży do kosmosu, ponieważ Elon Musk z Tesli i Richard Branson z Virgin mają własne inicjatywy, aby oferować turystykę kosmiczną każdemu, kto ma duże rezerwy gotówki, którego stać na takie doświadczenie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię