Strona głównaWiadomościHardwareSzybszy AMD Radeon RX 6900 XT jeszcze w tym miesiącu

Szybszy AMD Radeon RX 6900 XT jeszcze w tym miesiącu

Wygląda na to, że chłodzona cieczą szybsza wersja AMD Radeon RX 6900 XT trafi na półki sklepowe jeszcze w tym miesiącu. Obecnie karta dostępna jest w ramach przedsprzedaży.

Gracze z Brazylii mają już możliwość zamówienia w ramach przedsprzedaży chłodzonej cieczą, mocniejszej wersji AMD Radeon RX 6900 XT. Karta wyposażona jest w procesor graficzny Sapphire pozbawiona jest cech charakterystycznych producentów zewnętrznych. Wygląda jak referencyjna konstrukcja chłodzona cieczą z radiatorem 120 mm.

AMD Radeon RX 6900 XT

Zobacz: Premiera GeForce RTX 3080 Ti oraz GeForce RTX 3070 Ti

Osłona i chłodnica wyglądają zupełnie jak część projektu AMD RDNA 2, co może stanowić główny dowód na to, że karta pochodzi bezpośrednio od AMD. Karta ma być dostępna od 30 czerwca. Ze względu na duży popyt karta może nie pojawić się na wszystkich rynkach.

Model ten wyposażony jest w 16 GB pamięci GDDR6 o przepustowości 16 Gb/s. Taktowanie procesora wynosi 2435 MHz, czyli o 185 MHz więcej niż w przypadku referencyjnej karty ze standardowym chłodzeniem.

AMD Radeon RX 6900 XT

Szybsze zegary to prawdopodobnie zasługa zastosowania bardziej wydajnego chłodzenia cieczą. Niewykluczone, że w tej wersji na karcie znalazł się procesor Navi 21 XTX, jednak nie jest to pewne. Karta została wyceniona na 19 999 Reali brazylijskich czyli około 4000 dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię