Strona głównaGryAktualnościJeremy Soule - twórca muzyki do Skyrima oskarżony o gwałt

Jeremy Soule – twórca muzyki do Skyrima oskarżony o gwałt

Jeremy Soule – twórca muzyki do Skyrima i Baldur’s Gate, został oskarżony o gwałt. Miał się tego dopuścić na Nathalie Lawhead, projektantce gier, która została nagrodzone między innymi za Tetrageddon oraz Everything is going to be OK.

Natahlie Lawhead opisała całe wydarzenie w obszernym wpisie na swoim blogu. Do gwałtu miało dojść mniej więcej 10 lat temu, gdy kobieta pracowała nad grą rzeczywistości alternatywnej dla kanadyjskiego studia z Vancouver. Soule miał sugerować, że przyjaźni się z prezesem firmy, dla której pracowali i może doprowadzić do zwolnienia kobiety, jeśli ta nie spełni jego oczekiwań.

Zobacz: W walce z rakiem pomógł mu Wiedźmin 3. Amerykanin dziękuje Polakom

– Z czasem jego wypowiedzi zaczęły być bardziej mizoginistyczne i seksistowskie. […] Opowiadał, jak bardzo wykonywanie muzyki jest seksualne. Tak pisał utwory o kobietach, z którymi utrzymywał relacje. To, co robi kobietom, inspiruje jego muzykę – napisała Lawhead na swoim blogu.

Dodatkowo kobieta dodała, że kanadyjski pracodawca również ją wykorzystał, chociaż nie w sposób seksualny. Firma nie zapłaciła jej za wykonaną pracę i nie podpisał pracy jej nazwiskiem. Na dowód ma maile, które od nich otrzymywała. Po części wini za to Jeremyego Soule, który miał negatywnie nastawiać współpracowników przeciwko niej.

Zobacz: Oświadczył się procesorem, kartą graficzną i płytą główną. Powiedziała “tak”

Kompozytor na razie nie odniósł się do tych oskarżeń, ale usunął swoje konta na Facebooku i Twitterze.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię