Strona głównaEsportJuż jutro pierwsze mecze finałów ESL Pro League s. 7. Kto wygra...

Już jutro pierwsze mecze finałów ESL Pro League s. 7. Kto wygra pierwszego dnia?

Jutro w Dallas startują kolejne finały ESL Pro League. Będzie już siódma edycja tego turnieju, z pulą nagród wynoszącą 750 tysięcy dolarów. Zobaczmy jakie emocje czekają na nas jutro.

Pierwszy dzień to seria spotkań BO1, a następnie półfinały drabinki wygranych i dwa mecze drabinki przegranych – te spotkania będą rozgrywane systemem BO3.

Wszystko zacznie się od spotkań Cloud9 z FaZe oraz mousesports z brazylijską formacją Sharks. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że łatwo wytypować zwycięzców poszczególnych spotkań, powinni to moim zdaniem być gracze FaZe oraz mousesports, ale ponieważ CS:GO ma to do siebie, że jest nieprzewidywalny, zobaczymy czy ktoś nie sprawi tutaj niespodzianki. Na zwycięstwo FaZe wskazywałaby chociażby ich ostatnia przekonująca wygrana w turnieju IEM Sydney.

Kolejne będą mecze NRG z Heroic, którzy zastąpili HellRaisers z powodu ich problemów wizowych, oraz MVP PK z Natus Vincere. Jeśli s1mple będzie dalej w tak wyśmienitej formie, w jakiej widujemy go ostatnio, Koreańczycy nie będą mieli z Na`Vi większych szans, natomiast w drugim wymienionym spotkaniu stawiałbym na graczy Heroic.

Następnie zagrają: Liquid z australijskim Grayhound oraz Space Soldiers z Renegades. Jeśli chodzi o pierwszą parę, to teoretycznie silniejszym składem jest Liquid, ale Grayhound ostatnio bardzo dobrze pokazali się na IEM Sydney, psując sporo krwi chociażby SK Gaming. Spotkanie SS z Renegades moim zdaniem będzie jednym z najbardziej wyrównanych, mimo wszystko intuicja podpowiada mi, że obronną ręką z tego starcia wyjdą gracze Space Soldiers.

I dwa ostatnie spotkania tej części 1. dnia to OpTic kontra Astralis oraz SK Gaming vs. NiP. Jeśli chodzi o pierwszą parę, to Astralis znowu są ostatnio w doskonałej formie, co potwierdzili docierając do finału turnieju w Sydney, a OpTic kompletnie nie przypomina dawnej drużyny z Hiko w składzie, więc faworyt tego spotkania jest dla mnie jasny – jest to duńska formacja. Jeśli chodzi o SK Gaming vs. NiP to tutaj możemy mieć kolejne wyrównane spotkanie, ze wskazaniem na NiP – Szwedzi powoli podnoszą się z trapiącego ich od dawna kryzysu, a Brazylijczycy mimo zmian nadal nie potrafią się odnaleźć

17:00 – Cloud9 vs. FaZe
17:00 – mousesports vs. Sharks
18:10 – NRG vs. Heroic
18:10 – MVP PK vs. Natus Vincere
19:20 – Liquid vs. Grayhound
19:20 – Space Soldiers vs. Renegades
20:30 – OpTic vs. Astralis
20:30 – SK vs. NiP
21:40 – 1. półfinał drabinki wygranych
21:40 – 1. mecz drabinki przegranych
01:10 – 2. półfinał drabinki wygranych
01:10 – 2. mecz drabinki przegranych

A jakie są Wasze przewidywania co do tych spotkań? Podzielcie się swoimi typami w komentarzach.

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię