Strona głównaWiadomościHardwareTajemnicza karta AMD Radeon szybsza od GeForce’a RTX 2080 Ti?

Tajemnicza karta AMD Radeon szybsza od GeForce’a RTX 2080 Ti?

W bazie programu OpenVR Benchmark pojawił się ciekawy wpis. Chodzi o tajemniczą kartę graficzną AMD Radeon, która – pod względem wydajności – wyprzedza GeForce’a RTX 2080 Ti. Czy to nowy model Navi 21?

Na poniższej grafice możecie zobaczyć wyniki wydajności tajemniczej karty graficznej AMD Radeon w programie OpenVR Benchmark. Pod względem wydajności wyprzedza ona model GeForce RTX 2080 Ti zarówno w duecie z procesorem i7-8700K, jak i i9-9900K. Co prawda wyżej znajduje się też RTX 2070, ale zauważcie, że tam test był przeprowadzony w dużo niższej rozdzielczości 640 x 720 zamiast 1512 x 1680.

AMD Radeon OpenVR Benchmark

Na ten moment nie wiemy, co to jest za karta. Być może jest to model oparty na układzie Navi 21, o którym plotki pojawiły się kilka dni temu. Mogą to być też inne modele, połączone przez CrossFire lub cokolwiek innego, co jeszcze nie zostało zapowiedziane przez Czerwonych. Możliwości jest mnóstwo. Niektórzy sugerują, że to tak naprawdę karta Nvidii, a program odczytał dane z układu zintegrowanego w procesorze.

A jeśli już przy procesorze jesteśmy, to kod sugeruje model AMD Ryzen 7 4800H, czyli czwartą generację Ryzenów z architekturą Zen 3.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię