Strona głównaEsportKatowice przedłużają współpracę z IEM i ESL na kolejne pięć lat

Katowice przedłużają współpracę z IEM i ESL na kolejne pięć lat

Wszystkich drżących o przyszłość Intel Extreme Masters w Polsce pragniemy uspokoić. Impreza zostanie z nami jeszcze na co najmniej kilka lat, a miasto chce zacieśnić współpracę.

Jak podaje Esportsobserver, aktualna umowa pomiędzy Katowicami a Intel Extreme Masters obowiązuje do 2019 roku. Fani największego esportowego wydarzenia w Polsce mogą być już jednak spokojni, bo włodarze miasta zagłosowali na korzyść przedłużenia jej trwania, a przy okazji zapewniono na ten cel konkretne środki finansowe. IEM Katowice wystartował w 2014 roku i od tamtej pory stał się jednym z kilku najważniejszych wydarzeń sezonu na świecie. Podczas ostatniej edycji na imprezie gościło niemal 169 tysięcy fanów.

Według nowej umowy na cele związane z imprezą przeznaczono 12,5 miliona złotych, które mają być przeznaczone na promocję wydarzenia przez następnych pięć lat. Z tej puli 2,4 miliona złotych zostanie przeznaczone na edycję 2019. A przyszłoroczny przystanek w Katowicach ma być wielki jak nigdy do tej pory. Już wiadomo, że turniej CS:GO będzie miał rangę Majora i pulę 1 miliona dolarów finansowaną przez Valve. Będzie to tym samym pierwszy IEM o tej randze – wcześniejsze Majory (a do tej pory w Katowicach odbywały się dwa) były turniejami ESL One, towarzyszącymi Intel Extreme Masters. Sposób rozgrywania turniejów rangi Major wymusza, że IEM potrwa dodatkowe dwa tygodnie, a pierwsze fazy rozegrane zostaną na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Kto wie, może są spore szanse, by wczorajszy triumf powtórzył tam Snax z mousesports?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię