Strona głównaKonsoleKickstarter: nowy dock dla Switcha ogromnym sukcesem crowdfundingu

Kickstarter: nowy dock dla Switcha ogromnym sukcesem crowdfundingu

W serwisie Kickstarter trwa kolejna ciekawa akcja. Ludzie chcą naprawić pewien błąd, który Nintendo popełniło na etapie projektowania Switcha. A mianowicie, stworzyć do niego nowego docka.

Dock aktualnie sprzedawany razem z Nintendo Switch jest duży i niezbyt poręczny jeśli chcemy zabrać go w podróż. To przeczy nieco idei Switcha jako urządzenia do mobilnego grania. Pomysłodawcy akcji chcą stworzyć małe urządzenie do ładowania konsoli, które jednocześnie zachowa wszystkie funkcje oryginalnego docka. Poza tym ma być uniwersalne – współpracować także jeśli zechcemy podłączyć do niego telefon czy tablet, dzięki zaimplementowaniu USB 3.1.

Zobacz: Gry z cyklu Wiedźmin doczekają się własnych książek. Trwa zbiórka na Kickstarterze

Podłączenie również ma być dziecinnie proste – Switcha łączymy z dockiem za pomocą kabla USB, a dock z telewizorem za pomocą kabla HDMI. Urządzenie ma kosztować 59 dolarów i w zestawie ma być dołączony kabel USB-C – nie będzie natomiast kabla HDMI. 

Zobacz: Iron Harvest zebrał na serwisie Kickstarter 1,5 miliona dolarów

Wygląda na to, że nowy dock jest bardzo wyczekiwany przez graczy, bo założony przez twórców cel 50 tysięcy dolarów został pobity już po 40 minutach. Na chwilę obecną na koncie akcji jest już niemal 160 tysięcy dolarów. To nie pierwsza akcja tego samego zespołu – wcześniej zbierano pieniądze na adapter USB-C – Bluetooth, pozwalający podłączyć do Switcha bezprzewodowe słuchawki.

Z akcją zbierania pieniędzy na nowego docka możecie się zapoznać tutaj. Sądzicie, że jest warta wsparcia?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię