Strona głównaKonsoleKiedy Apex Legends trafi na Nintendo Switch?

Kiedy Apex Legends trafi na Nintendo Switch?

Apex Legends zostało bardzo dobrze przyjęte przez graczy, ale do obalenia lidera, jakim jest Fortnite jeszcze sporo brakuje. Żeby to się udało gra musi być dostępna na każdej możliwej platformie, zupełnie jak konkurencja. Respawn Entertainment zdaje sobie z tego sprawę, jednak wydaje się nic w tym temacie nie robić.

Obecnie Apex Legends dostępny jest tylko na PC, PS4 i Xbox One. Brakuje jeszcze wersji na Switch oraz urządzenia mobilne. Kierownik projektu Drew McCoy potwierdził, że słyszy głosy fanów gry i widzi potrzebę przeniesienia tytułu na kolejne platformy. Jednak na razie zespół do niczego się nie zobowiązuje.

Zobacz: Apex Legends będzie karać za opuszczenie gry

Gdyby miała pojawić się wersja Switch od razu byśmy o tym poinformowali graczy na całym świecie. Słyszymy głosy graczy Switch, którzy również chcą Apex na swojej konsoli. Nie mogę teraz złożyć żadnych obietnic. Mamy wiele rzeczy, nad którymi pracujemy, więc bądźcie czujni w przyszłości. Obecnie nie mamy dla Was żadnych wieści w temacie.

Zobacz: Fortnite bezczelnie kopiuje z Apex Legends

Nawet, jeżeli zespół pracuje obecnie nad Apex Legends w wersji Switch, to nie przyszedł jeszcze moment, aby mówić o tym głośno. Fortnite wykorzystuje Unreal Engine 4, który o wiele łatwiej przenieść na platformy mobilne, w przeciwieństwie do silnika Source, który napędza Apex. Source nie ma oficjalnego wsparcia dla Nintendo Switch, co powoduje, że trudniej będzie go przenieść. Gdy tylko będziemy mieć coś nowego w temacie damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię