Strona główna Konsole Nowy zestaw PSVR nie będzie dostępny w dniu premiery PlayStation 5

Nowy zestaw PSVR nie będzie dostępny w dniu premiery PlayStation 5

Amatorzy wirtualnej rzeczywistości z pewnością będą zawiedzeni tym, że wraz z konsolą PlayStation 5 nie będą mogli zakupić nowej wersji zestawu VR. Na kolejną iterację gogli Sony będziemy musieli jeszcze długo poczekać.

Szef działu badwczo-rozowjowego PlayStation oświadczył, że nowy zestaw PSVR nie będzie dostępny w dniu premiery nowej konsoli. Na temat samej konsoli PlayStation 5 zostało przekazanych już wiele szczegółów. Nowa wersja PS będzie wyposażona w dysk SSD, dzięki któremu praktycznie zapomnimy czym są ekrany ładowania w grach. Teraz wiemy również, że wraz z konsolą nie będzie dostępny zestaw VR.

Obecny PSVR będzie kompatybilny z PlayStation 5

W wywiadzie dla CNET szef działu badań i rozwoju Dominic Mallinson omówił przyszłość PSVR oraz podzielił się obecnymi planami dotyczącymi rozwoju urządzenia. Aktualne urządzenia PSVR będą kompatybilne z PlayStation 5. Powiedział także, że obecnie nie pracują nad nowym zestawem.

Nie mamy powodów, aby łączyć to z nową konsolą. Nie chcemy, aby z punku widzenia konsumenta wyglądało to tak, że musi kupić to, tamto i jeszcze tamto. Nie chcemy wysyłać takiej wiadomości. W pewnym sensie dobrze jest mieć trochę wytchnienia pomiędzy kolejnymi urządzeniami.

Mallinson zapewnił jednak, że system PSVR będzie nadal rozwijany. W przyszłości ma być on lżejszy i łatwiejszy do zakładania oraz niemal pozbawiony kabli. Wspominał również o wdrożeniu oprogramowania do śledzenia wzroku i ulepszeniu kontrolerów ruchu. Nie podaje jednak konkretnych dat.

Zobacz: PlayStation 5 ze wsteczną kompatybilnością. Także w grach multiplayer

Wydaje się, że Sony ma teraz do pokonania wiele zaległości, zwłaszcza, że niedawno miała premiera Oculus Quest pozbawionego kabli i z dużo lepszą rozdzielczością. Najważniejsze jednak, że obecny zestaw PSVR będzie kompatybilny z PS5. A Wy jesteście fanami wirtualnej rzeczywistości?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE