Strona głównaWiadomościHardwareŚwiatowy rekord wydajności karty graficznej został właśnie pobity

Światowy rekord wydajności karty graficznej został właśnie pobity

Overclocking ma dwie twarze. Z jednej strony mamy ten, który robimy we własnym domu, mający dodać kilka procent wydajności naszemu PC. Z drugiej strony mamy też podkręcanie ekstremalne, w którym chodzi o jak najlepsze wyniki i bicie rekordów. W tym przypadku mamy do czynienia akurat z tym drugim i to w wykonaniu samego KINGPINa.

Jeśli nie interesujecie się za bardzo overclockingiem, to musicie wiedzieć, że KINGPIN to jeden z najpopularniejszych na świecie miłośników ekstremalnego podkręcania i zarazem właściciel kilku różnych rekordów. Jest na tyle popularny, że ma nawet swoją własną linię akcesoriów czy też kart graficznych, sygnowanych jego marką.

Zobacz: Chłodzony ciekłym azotem GeForce RTX 2080 Ti bije wszelkie rekordy

Ale nie o tym miałem pisać. Najważniejszą informacją jest to, że KINGPIN właśnie pobił rekord wydajności w benchmarku 3DMark Port Royal, który został udostępniony zaledwie kilka tygodni temu i służy do testowania ray tracingu w najnowszych kartach graficznych. Użył do tego modelu EVGA RTX 2080 Ti KINGPIN Hybrid, czyli sygnowanego własnym nickiem. To bardzo zaawansowana konstrukcja, wyposażona między innymi w hybrydowy system chłodzenia oraz ekran LCD, który informuje o parametrach pracy.

Zobacz: Prawdziwy potwór – RTX 2080 Ti za prawie 12 tysięcy złotych!

Overclockerowi udało się zwiększyć taktowanie rdzenia graficznego do bardzo imponującego poziomu 2,7 GHz. Oprócz tego KINGPIN podwyższył też zegar pamięci, który efektywnie działał z częstotliwością 17018 MHz. Dzięki temu VRAM uzyskał przepustowość aż 750 Gbps. Oczywiście KINGPIN wykorzystał do tego ciekły azot. Oprócz tego komputer był wyposażony w procesor Core i9-9980XE, podkręcony do 5,6 GHz na wszystkich 18 rdzeniach, płytę główną EVGA X299 DARK oraz 32 GB pamięci G.Skill Trident DDR4 4000 MHz.

Taki zestaw pozwolił na uzyskanie wyniku 11744 punktów. To o prawie 100 więcej niż drugi rezultat w zestawieniu. Dla porównania najlepsze modele niereferencyjne karty RTX 2080 Ti, więc już mocno podkręcone, uzyskują wynik na poziomie około 9500 punktów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię