Strona głównaWiadomościHardwarePrawdziwy potwór - RTX 2080 Ti za prawie 12 tysięcy złotych!

Prawdziwy potwór – RTX 2080 Ti za prawie 12 tysięcy złotych!

Marka Colorful nie działa na polskim rynku, ale o jej najnowszej karcie graficznej nie sposób nie napisać. Model GeForce RTX 2080 Ti KUDAN nie tylko kosztuje (po przeliczeniu) prawie 12 tysięcy złotych, ale też wygląda kosmicznie. Chińska marka zastosowała w karcie unikalny system chłodzenia.

Colorful GeForce RTX 2080 Ti KUDAN jest utrzymana w stylistyce steampunkowej. Już samo to sprawia, że karta wygląda rewelacyjnie. Ale to zaledwie wierzchołek góry lodowej, bo pod ładnym wyglądem kryje się autorski, hybrydowy system chłodzenia z trzema wentylatorami, który powinien zapewniać bardzo niskie temperatury działania układu graficznego.

Zobacz: Nvidia i AMD mają problemy ze sprzedażą swoich kart graficznych

Ale możecie w tym momencie zapytać – czemu jest to system hybrydowy? Bo w razie potrzeby można go zamienić na specjalnie przygotowane chłodzenie wodne z potężnym radiatorem 240 mm, dwoma wentylatorami i pompą wodną. Taki zestaw zapewni jeszcze niższe temperatury pracy, a co za tym idzie także większy potencjał OC lub dłuższą żywotność karty. A jakby tego jeszcze było mało, to na urządzeniu znajduje się niewielki ekran, który może wyświetlać tekst, obrazki, a nawet GIF-y.

Zobacz: Nowa wersja OBS z dużo lepszą wydajnością na kartach Nvidii

Jeśli chcielibyście kupić taką kartę, to musicie przygotować się na wydatek rzędu 3 tys. dolarów. Według aktualnego kursu (3,8 zł) daje to kwotę 11,4 tys. złotych. No i trzeba się spieszyć, bo producent przygotował tylko tysiąc egzemplarzy. Każdy dostarczany jest w specjalnej torbie na kółkach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTweakTown
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię