Wstęp

Strona głównaPoradnikiHardwareKomputer do 1500, 2000, 3000, 4000, 5000, 6000 i 8000 zł -...

Komputer do 1500, 2000, 3000, 4000, 5000, 6000 i 8000 zł – polecane zestawy na styczeń 2019

Wstęp

Minione 12 miesięcy to prawdziwy koszmar dla fanów PCMasterRace. Zaczęło się od wysokich cen kart graficznych i pamięci RAM, a gdy tam sytuacja się ustabilizowała, to pojawiły się problemy Intela i podwyżka cen układów Core. Jaki będzie 2019? Póki co w styczniu da się złożyć rozsądne zestawy komputerowe.

Nadal kierujemy się dokładnie tymi samymi wytycznymi, co wcześniej. Najważniejsza jest dla nas wydajność w grach i możliwość rozbudowy komputera w przyszłości. Dlatego na pierwszych miejscach stawiamy karty graficzne, procesory i pamięci RAM, ale jednocześnie nie pomijamy kwestii dobrego zasilacza, płyty głównej czy dysku SSD.

Nadal nie zamierzamy oferować w naszych zestawach napędów optycznych, np. nagrywarek DVD. Ich era już przeminęła i od wielu lat nie są potrzebne w komputerach. Jeśli w zestawie z procesorem znajduje się chłodzenie, to jego również nie oferujemy w naszych zestawach. Może to być nieco kontrowersyjna decyzja, ale niepotrzebnie zwiększałoby to cenę zestawu. To samo tyczy się obudowy, która nie tylko musi działać, ale też wyglądać (każdy ma inny gust). Owszem, moglibyśmy dawać w zestawach i obudowy, i coolery i zmienić ceny poszczególnych konfiguracji o 300-500 zł, ale wierzymy, że każdy z Was dobierze te elementy według własnego uznania. Tym bardziej, że na końcu podajemy kilka polecanych przez nas modeli.

W naszych zestawach pojawiły się już karty graficzne GeForce RTX 20xx, ale jedynie w najdroższych konfiguracjach, co oczywiście wynika z wysokich cen.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię