Strona głównaKonsoleCyfrowe wersje gier Sony dostępne tylko w PSN

Cyfrowe wersje gier Sony dostępne tylko w PSN

Sony potwierdziło, że wkrótce przestanie oferować sklepom pełne kody do pobierania gier. Oznacza to, że cyfrowe wersje gier na konsole PlayStation będziemy mogli kupić wyłącznie za pośrednictwem PlayStation Network.

Informacja o zakończeniu przez Sony dystrybucji pełnych kluczy do cyfrowych wersji gier trafiła do amerykańskiej sieci sklepów GameStop w miniony weekend. Według niej kody do gier przestaną być dostarczane od 1 kwietnia.

Zobacz: Sony zamierza wprowadzić bezprzewodowy system PlayStation VR?

Sony potwierdziło te doniesienia informując, że podjęło decyzję w celu dalszego dostosowywania dystrybucji kluczy na całym świecie. Jednocześnie zostaną zwiększone nominały kart doładowujących saldo PSN. Ze sklepów nie znikną DLC, dodatki, wirtualna waluta oraz season passy.

Treść oświadczenia Sony:

Możemy potwierdzić, że od 1 kwietnia 2019r. Sony Interactive Entertainment (SIE) nie będzie już oferować pełnych gier za pośrednictwem programu Global Digital. Decyzja ta została podjęta w celu dalszego dostosowywania strategii dystrybucji kluczy na całym świecie. Aby obsługiwać pełne gry i wersje premium, SIĘ wprowadzi zwiększone nominały u wybranych detalistów, DLC, dodatki, wirtualna waluta i przepustki sezonowe nadal będą dostępne.

Zobacz: Sony nie przejmie Take-Two. Plotki zostały zdementowane

Obecnie większość sklepów nadal sprzedaje cyfrowe wersje gier na PS4, z pewnością wkrótce się to zakończy, ponieważ zapasy kodów się skończą.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcetwitter
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię