Strona głównaWiadomościHardwareRosną ceny dysków SSD. Winny koronawirus

Rosną ceny dysków SSD. Winny koronawirus

Nie mamy dobrych informacji dla wyznawców PC Master Race. Szalejący w Azji koronawirus sprawił, że rekordowo niskie ceny dysków SSD zaczynają rosnąć.

Koronawirus już teraz ma ogromnym wpływ na całą branżę nowych technologii i gier. Z powodu szalejącej epidemii odwołano między innymi Taipei Games Show oraz Mobile World Congress w Barcelonie. Sony potwierdziło też, że z powodu wirusa nie pojawi się na PAX East. Nawet premiera The Outer Worlds na Nintendo Switch została przesunięta na późniejszy termin z powodu choroby.

Jakby tego było mało, wielu producentów ma problemy z przerwami w działaniu swoich fabryk. Należy do nich między innymi Foxconn, czyli główny podwykonawca Apple. Azjatyckim firmom po prostu zaczyna brakować rąk do pracy i nie są w stanie wyrobić norm produkcyjnych. Skoro popyt nie spada, a podaż nie wyrabia z zamówieniami, to w oczywisty sposób wpływa to na wzrost cen.

Właśnie dlatego w najbliższym czasie należy spodziewać się wzrostów cen komponentów, w tym między innymi dysków SSD. Już teraz w Chinach, w reakcji na epidemię koronawirusa i przerwy w pracach fabryk, ceny u dystrybutorów skoczyły o 15 procent do góry. Wkrótce podobnie wzrosty dostrzeżemy w pozostałych częściach świata, w tym także w Polsce. Jednocześnie ciężko przewidzieć, co będzie działo się w kolejnych miesiącach. Wszystko zależy od tego, jak świat poradzi sobie z epidemią.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię