Strona głównaKonsoleKsiężniczka Zelda główną bohaterką w nowej grze z serii Legend of Zelda

Księżniczka Zelda główną bohaterką w nowej grze z serii Legend of Zelda

The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom to przede wszystkim zmiana głównej postaci zamiast Linkiem zagramy księżniczką Zeldą. Najnowsza odsłona serii została zaprezentowana podczas Nintendo Direct.

The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom pod względem graficznym przypomina remake The Legend of Zelda: Link’s Awakening z 2019 roku, ale rozgrywka będzie zupełnie inna. Producent serii Zelda, Eiji Aonuma, powiedział, że Echoes of Wisdom będzie charakteryzować się nowym stylem rozgrywki, który łamie konwencje, innymi słowy, Zelda nie będzie walczyć jak Link. Zamiast tego, będzie używać nowej magicznej laski, Tri Rod, oraz mocy mądrości do tworzenia i duplikowania przedmiotów, które pomogą jej pokonać przeszkody i wrogów.

Te zduplikowane przedmioty, znane jako echo, obejmują takie rzeczy jak bloki wodne, które mogą służyć jako platformy, łóżka, które można przerobić na mosty, a nawet wrogów, którzy będą walczyć u boku Zeldy i jej przyjaciela, wróżki Tri.

The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom trafi na Switcha 26 września i będzie pierwszą grą stworzona przez Nintendo, w której główną rolę gra Zelda. Zazwyczaj bohaterem jest Link, a wieloletni fani Nintendo od dekad liczyli na to, że Zelda dostanie swoją heroiczną rolę w serii, która nosi jej imię.

Księżniczka Zelda była grywalną postacią w kilku grach Nintendo i innych deweloperów na przestrzeni ostatnich czterech dekad. Jest postacią grywalną w spin-offach, takich jak gry akcji Hyrule Warriors, seria Super Smash Bros. oraz rytmiczna gra Cadence of Hyrule. W The Legend of Zelda: Spirit Tracks z 2009 roku, gracze mogą kontrolować wersję Zeldy w formie ducha w niektórych segmentach gry.

Dwie gry z udziałem Zeldy, o których Nintendo prawdopodobnie wolałoby zapomnieć, to Zelda: The Wand of Gamelon z 1993 roku i Zelda’s Adventure z 1996 roku, interaktywne przygody stworzone dla multimedialnego odtwarzacza Philips CD-i.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię