Strona głównaGryAktualnościLeague of Legends pobiło Fortnite na Twitch

League of Legends pobiło Fortnite na Twitch

Chyba nie powinno wydawać się dziwne, że League of Legends jest obecnie najchętniej oglądaną grą na Twitch. Duża w tym zasługa wprowadzonego do gry trybu Teamfight Tactis, który również przyczynił się do detronizacji dotychczasowego króla oglądalności jakim był Fortnite.

Liczby mówią same za siebie. Serwis The Esports Observer opublikował oglądalność Twitch względem tematyki. Pomiędzy 1 stycznia a 30 czerwca użytkownicy oglądali rozgrywki League of Legends przez 512,3 miliona godzin (zeszłoroczny wynik to 435,2 milionów). Fortnite jest mocno w tyle – 465 milionów godzin. Co może mocno boleć, ponieważ zeszłoroczny wynik to 512,3 milinów. Tak duży spadek przypisywany jest streamerowi Ninja, którego do połowy zeszłego roku oglądano przez 138,1 milionów godzin, a w tym roku już tylko 42 milionów. Popularność streamera znacznie spadła.

Zobacz: Teamfight Tactics: ściąga dla graczy – szansa na postacie, itemy i synergie

Jeżeli LoL utrzyma dalej swój trend, a wiele wskazuje na to, że tak się stanie, to koniec roku może zamknąć z miliardem godzin. Trzecie miejsce zajęła kategoria Just Chating. Z kolei GTA V podskoczyło z dziewiątego na czwarte miejsce. DOTA 2 bezpośredni konkurent LOL’a zajęła 5 miejsce. Całkiem świeży Apex Legends jest na 6 miejscu, a CS:GO depcze jej po piętach.

Zobacz: Turniej Teamfight Tactics ze 125 tys. dolarów w puli – zagrają polscy streamerzy

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię