Według niepotwierdzonych jeszcze przecieków Lenovo zamierza wejść na rynek płyt głównych i konkurować z Asusem, ASRock, MSI oraz Gigabytem. Chińska marka miałaby sprzedawać swoje produkty pod gamingową marką Legion.

Do sieci wyciekły zdjęć dwóch płyt głównych produkcji Lenovo z chipsetami Intela z serii 300 oraz 400. Każda z nich ma nietypową budową z minimalną liczbą złączy i portów do zaoferowania. Nie prezentują się też szczególnie okazale jeśli chodzi o design, co również jest ważne w zestawach desktopowych. Na tej podstawie możemy wyciągnąć wnioski, że są to jednak konstrukcje stworzone raczej na potrzeby gotowych zestawów PC, które wkrótce mogą się pojawić w ofercie marki Lenovo Legion.

Pomimo tego serwis Guru3D sugeruje, że chińska firma zamierza wejść na trudny rynek płyt głównych i powalczyć na nim z potentatami tego segmentu – Asusem, Gigabytem, MSI czy też ASRock. Przyznam szczerze, że trudno mi w to uwierzyć. Oczywiście taka firma jak Lenovo byłaby w stanie stworzyć własne płyty główne do desktopów i prawdopodobnie byłyby to ciekawe konstrukcje, zdolne konkurować z wymienionymi wcześniej firmami. Rzecz w tym, że nie ma ku temu większych powodów. Raczej trudno byłoby Lenovo zdobyć klientów, przyzwyczajonych do produktów innych marek.

Lenovo Legion - płyty główne
Tak miałyby się prezentować nowe płyty główne Lenovo Legion

W każdym razie – jest szansa, że Lenovo Legion rzeczywiście wejdzie na rynek płyt głównych, chociaż w mojej ocenie raczej niewielka, a przynajmniej nie wskazują na to ujawnione zdjęcia dwóch modeli.

Zobacz także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię