Strona główna Wiadomości Hardware Lenovo Legion planuje wejść na rynek płyt głównych?

Lenovo Legion planuje wejść na rynek płyt głównych?

Według niepotwierdzonych jeszcze przecieków Lenovo zamierza wejść na rynek płyt głównych i konkurować z Asusem, ASRock, MSI oraz Gigabytem. Chińska marka miałaby sprzedawać swoje produkty pod gamingową marką Legion.

Do sieci wyciekły zdjęć dwóch płyt głównych produkcji Lenovo z chipsetami Intela z serii 300 oraz 400. Każda z nich ma nietypową budową z minimalną liczbą złączy i portów do zaoferowania. Nie prezentują się też szczególnie okazale jeśli chodzi o design, co również jest ważne w zestawach desktopowych. Na tej podstawie możemy wyciągnąć wnioski, że są to jednak konstrukcje stworzone raczej na potrzeby gotowych zestawów PC, które wkrótce mogą się pojawić w ofercie marki Lenovo Legion.

Pomimo tego serwis Guru3D sugeruje, że chińska firma zamierza wejść na trudny rynek płyt głównych i powalczyć na nim z potentatami tego segmentu – Asusem, Gigabytem, MSI czy też ASRock. Przyznam szczerze, że trudno mi w to uwierzyć. Oczywiście taka firma jak Lenovo byłaby w stanie stworzyć własne płyty główne do desktopów i prawdopodobnie byłyby to ciekawe konstrukcje, zdolne konkurować z wymienionymi wcześniej firmami. Rzecz w tym, że nie ma ku temu większych powodów. Raczej trudno byłoby Lenovo zdobyć klientów, przyzwyczajonych do produktów innych marek.

Lenovo Legion - płyty główne
Tak miałyby się prezentować nowe płyty główne Lenovo Legion

W każdym razie – jest szansa, że Lenovo Legion rzeczywiście wejdzie na rynek płyt głównych, chociaż w mojej ocenie raczej niewielka, a przynajmniej nie wskazują na to ujawnione zdjęcia dwóch modeli.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE