Strona głównaWiadomościHardwareDesktopowe procesory AMD Ryzen 4000 z premierą we wrześniu?

Desktopowe procesory AMD Ryzen 4000 z premierą we wrześniu?

Czwarta generacja procesorów AMD Ryzen już zadebiutowała, ale na razie tylko wersji mobilnej, czyli przeznaczonej do laptopów. Na warianty dedykowane komputerom desktopowym musimy jeszcze poczekać. Według najnowszych informacji nastąpi to dopiero we wrześniu.

Informację przekazał serwis DigiTimes, który powołał się na swoje źródła wśród producentów płyt głównych. Pierwotnie AMD miało zaprezentować nowe procesory AMD Ryzen na targach Computex 2020, które zaplanowane były w maju, ale te zostały przeniesione na wrzesień, a finalnie – w zależności od rozwoju pandemii – mogą zostać całkowicie odwołane. W związku z tym Czerwoni zmuszeni byli do zmiany swoich planów.

Pomimo tego AMD nie zamierza rezygnować z premiery nowych procesorów, które – patrząc po wersjach mobilnych – zapowiadają się nadzwyczaj dobrze. Według źródeł DigiTimes na sklepowych półkach mają się one pojawić we wrześniu 2020 roku.

Nowe układy mają być produkowane z wykorzystaniem litografii 7 nm. Co prawda nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale prawdopodobnie architektura Zen 3 nadal będzie wykorzystywać podstawkę AM4, ale wraz z nią pojawią się nowe chipsety płyt głównych z serii 600. Za sprawą tych ostatnich producent wprowadzi też obsługę nowych rozwiązań. Na szczegóły musi jednak jeszcze poczekać.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię