Advertisement
Strona głównaMobileAktualnościLenovo planuje gamingowego smartfona z serii Legion?

Lenovo planuje gamingowego smartfona z serii Legion?

Smartfony dla graczy nie są już niczym nowym na rynku mobilnym. Takie urządzenie mają w swojej ofercie między innymi Asus oraz Razer. Do tego grona chce jeszcze dołączyć Lenovo. Telefon miałby należeć do linii Legion.

Można się kłócić czy smartfon dla gracza w ogóle ma sens. Dla jednych to ciekawa alternatywa, a dla innych kompletna strata czasu i skok na kasę. Z pewnością urządzenia tego typu cechują się wysoką wydajnością, czasami podświetleniem LED i często dodatkowymi akcesoriami w postaci, np. kontrolerów. Jednak w gruncie rzeczy niewiele różnią się od tzw. flagowców, a pod wieloma względami nawet im ustępują. To nie przeszkadza kolejnym producentom w próbowaniu swoich sił na rynku smartfonów gamingowych.

Zobacz: Samsung – prezes, zastępca i dyrektorzy trafili do więzienia

Kolejnym ma być Lenovo, które prawdopodobnie planuje wypuścić telefon dla graczy z serii Legion. Świadczy o tym nowe konto w chińskim serwisie Weibo, które skupia się właśnie na mobilnym graniu. Oczywiście nie jest to jeszcze żadne potwierdzenie i sama firma póki co również nic nie ogłosiła, ale takich kont nie zakłada się bez powodu. Zastanawiać może jedynie wybór medium. Weibo to chiński odpowiednik Twittera, więc możemy podejrzewać, że telefon będzie dostępny tylko na rynku chińskim. A przynajmniej na samym początku.

Zobacz: Mobilne Teamfight Tactics pojawi się do końca maja 2020?

Jeśli Lenovo zdecyduje się na taki krok, to będzie miało konkurencję w postaci Asus ROG Phone czy też Razer Phone.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię