Strona głównaWiadomościOprogramowanieLogitech kupuje Streamlabs za 89 milionów dolarów

Logitech kupuje Streamlabs za 89 milionów dolarów

Logitech wykupił Streamlabs, a tym samym prawa do jednej z najpopularniejszych aplikacji do streamowania gier Streamlabs OSB. Transakcja opiewała na 89 milionów dolarów. Taka fuzja wydaje się czymś naturalnym biorąc pod uwagę, że Logitech zajmuje się produkcją sprzętu do streamowania.

Streamlabs OSB to rozbudowany kombajn do streamingu gier pozwalający dodatkowo śledzić powiadomienia o donate’ach, prowadzić czat z widzami i wiele więcej. Z kolei Logitech produkuje jedne z najpopularniejszych urządzeń peryferyjnych takie jak kamery, myszy i klawiatury. Co więcej, jest to również właściciel Blue Microphones, firmy produkującej mikrofony wybierane przez streamerów. Wykupienie Streamlabs będzie zatem dopełnieniem całości.

Zobacz: Najdłużej streamująca kamera po 25 latach pracy zostanie wyłączona

Według informacji jakie możemy znaleźć na stronie aplikacji 70% wszystkich transmisji  prowadzonych na Twitch wykorzystuje oprogramowanie Streamlabs, co daje łącznie 15 000 000 użytkowników. Jest to również jedno z najbardziej przyjaznych narzędzi dla początkujących streamerów.

Zobacz: Twitch stworzył własną aplikację do streamowania. Już możesz ją wypróbować

W zeszłym miesiącu Twitch wypuścił własne oprogramowanie Twitch Studio, które jest konkurencją dla Streamlabs. Jednak to druga aplikacja ma większe możliwości konfiguracji oraz poprawiania wyglądu audycji, jednocześnie pozwana na transmisję do innych serwisów takich jak YouTube, Mixer i Facebook.

Przy okazji zapraszam Was na nasz kanał Twitch: GamingSocietyPL

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię