Strona głównaWiadomościNajdłużej streamująca kamera po 25 latach pracy zostanie wyłączona

Najdłużej streamująca kamera po 25 latach pracy zostanie wyłączona

Gracze starają się pobijać kolejne rekordy ciągłego streamu. Ten będzie jednak trudny do pokonania. FogCam, czyli kamera skierowana na kampus Uniwersytetu San Francisco, przekazuje obraz do Internetu nieustannie od 25 lat. Wkrótce przejdzie na zasłużoną emeryturę.

FogCam nadaje nieprzerwanie od 1994 roku z terenu Uniwersytetu Stanowego w San Francisco. Twórcami pomysłu byli dwaj studenci Jeff Schwartz oraz Dan Wong. Zainspirowali się inną kamerą, która w 1991 została założona w automacie do kawy na Uniwersytecie Cambridge. Ta służyła do weryfikacji czy automat podaje jeszcze kawę. W 1993 została podłączona do sieci globalnej i tym samym stała się pierwszą kamerą internetową.

Zobacz: Discord Go Live – umożliwi streaming dla grupy znajomych

Z kolei FogCam najpierw pokazywała obraz ze studenckiej kafeterii. Pozwalała na sprawdzenie kolejki. Potem coraz częściej była kierowana w stronę ulicy, która często była zamglona. Stąd nazwa kamery.

Zgodnie z komunikatem zamieszczonym na Twitterze:

Najważniejsze jest to, że tak naprawdę nie mamy już naprawdę dobrego widoku ani miejsca, w którym moglibyśmy kamerę umieścić. Uniwersytet nas toleruje, ale jednocześnie nie wspiera, więc sami musimy odnajdować bezpieczne lokacje.

Zobacz: Ninja: Za przejście z Twitcha do Mixera streamer miał dostać 50 milionów dolarów

Jeżeli chcielibyście zobaczyć transmisję z najstarszej kamery w sieci to wystarczy wejść TUTAJ. FogCam zostanie ostatecznie wyłączona 30 sierpnia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię