Strona głównaWiadomościOprogramowanieTwitch stworzył własną aplikację do streamowania. Już możesz ją wypróbować

Twitch stworzył własną aplikację do streamowania. Już możesz ją wypróbować

Kariera streamera na Twitchu to kusząca wizja na przyszłość dla wielu osób. Nie jest to łatwe, ale możliwość zarabiania dobrej kasy wydaje się ciekawym zajęciem. Jednak wcześniej trzeba w ogóle zacząć, a do tego potrzebny jest też odpowiedni program. Twitch właśnie stworzył własny.

Do najpopularniejszych programów do streamowania z pewnością należy wymienić OBS, OBS Studio, Streamlabs OSB czy też StreamElements OBS. Wszystkie one bazują na tym samym, otwartym oprogramowaniu Open Broadcaster Software, czyli właśnie OBS. Póki co Twitch nie miał tutaj własnej alternatywy. Aż do dzisiaj. Największy serwis streamingowy właśnie udostępnił własną aplikację do streamowania – Twitch Studio.

Twitch Studio – program do streamowania

Twitch chwali się przede wszystkim łatwością użytkowania, która ma skusić nowych twórców. Program ma pozwalać na szybką konfigurację najważniejszych elementów, w tym kamery oraz dźwięku. Nie brakuje też przygotowanych wcześniej nakładek graficznych, dzięki którym transmisja na wyglądać atrakcyjniej wizualnie. Twitch Studio obsługuje też alerty, czyli informacje o nowych obserwujących czy też subskrybentach. Póki co program jest bardzo podstawowy, ale w przyszłości ma być rozbudowywany o kolejne funkcje.

Zobacz: Ninja – Za przejście z Twitcha do Mixera streamer miał dostać 50 mln dolarów

Twitch Studio

Aktualnie Twitch Studio oferowane jest w ramach zamkniętej bety, ale serwis zachęca początkujących streamerów do zapisywania się do programu i wypróbowania jego możliwości. Jeśli jesteście zainteresowani, to możecie to zrobić na oficjalnej stronie Twitcha. Program działa na Windowsie 7 i nowszych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię