Strona głównaKonsoleLollipop Chainsaw otrzyma remake, a premiera już wkrótce

Lollipop Chainsaw otrzyma remake, a premiera już wkrótce

Dobra informacja dla fanów Lollipop Chainsaw. Już niedługo na półki sklepowe trafi remake gry.

O samym powrocie gry było wiadomo już od kilku tygodni. Jednak dopiero dzisiaj pojawiły się pierwsze szczegóły na ten temat. Yoshimi Yasuda z Dragami Games poinformował, że pierwszym projektem jego nowego studia będzie właśnie remake tej 10-letniej produkcji. Dlaczego akurat Lollipop Chainsaw? Według niego gracze chcieliby nadal grać Juliet Starling, jednak konsole nowej generacji nie dają takiej możliwości. Dlatego przygotuje grę od nowa. Premiera zapowiedziana jest na 2023 rok.

Zobacz: Microsoft walczy z problemem dostaw nowych padów do Xboxów

Nad remakem pracuje większość ekipy tworzącej oryginalną wersję gry, jednak już teraz wiadomo, że nie wszystko będzie takie samo. Zabraknie między innymi piosenek jakie słyszeliśmy w oryginale. Jak to bywa chodzi o wygaśnięcie licencji. W to miejsce usłyszymy nową ścieżkę dźwiękową. Ze względu na to, że będzie to remake to grafika będzie dostosowana do dzisiejszych standardów i przystosowana do konsol obecnej generacji.

Pierwotnie Lollipop Chainsaw trafiło w 2012 roku na PS3 oraz Xbox 360. Nigdy nie doczekaliśmy się wersji na PC. Może tym razem będziemy mieli więcej szczęścia. Jak na razie twórcy milczą na ten temat. Możemy się spodziewać, że tytuł trafi zarówno na PS5 jak i Xbox Series.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię