Strona głównaKonsoleNowy patent Sony pozwoli korzystać ze starych kontrolerów na PS4 i PS5

Nowy patent Sony pozwoli korzystać ze starych kontrolerów na PS4 i PS5

Sony złożyło kolejny wniosek patentowy. Tym razem Japończycy pracują nad możliwością obsługi urządzeń peryferyjnych z PS3 na konsolach PS4 oraz PS5. Firma szuka też pracownika, który będzie pracował nad tym projektem.

Poszukiwany inżynier miałby pracować w zespole Tools And Technology, a do jego obowiązków będzie należało tworzenie i rozwijanie nowych emulatorów. Na razie jednak nie są znane dokładne szczegóły. Według serwis Game Ran, poszukiwanie pracownika ma związek z rejestracją przez Sony nowego patentu o nazwie Systemy i metody konwersji starszego kodu na zaktualizowany kod.

Zobacz: Microsoft walczy z problemem dostaw nowych padów do Xboxów

Dokument został opublikowany 30 czerwca i zawiera opis emulacji gier zakładający używanie sprzętu peryferyjnego m.in. PlayStation Mouse, starszych kontrolerów DualShock, EyeToy, PSP Go, PS Move oraz czytnika kart (ang. legacy card reader).

Na ten moment jednak jest jeszcze za wcześnie żeby robić sobie nadzieję. Patenty mogą być składane również po to, żeby blokować konkurencję. Możliwe jednak, że Sony chce poprawić doświadczenie z grania w chmurze w gry z czasów PS3 na konsolach PS4 oraz PS5 przez nadanie możliwości korzystania z oryginalnych kontrolerów. Obecnie grę w starsze tytuły umożliwia to abonament PS Plus Premium., jedna nie jest to rozwiązanie idealne. Pozostaje czekać na ruch Sony, chociaż technologia może nadejść dopiero z kolejną generacją.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię