Strona głównaGryAktualnościLootboxy i mikrotransakcje tylko dla dorosłych

Lootboxy i mikrotransakcje tylko dla dorosłych

Mikrotransakcje w grach niejednokrotnie budzą wiele zastrzeżeń i są na celowniku organów rządowych. Jeden z polityków przedstawił swoje plany wprowadzenia ustawy zakazującej mikropłatności w grach mobilnych oraz konsolowych.

Amerykański senator Jos Hawles przedstawił w środę plany wprowadzenia ustawy zakazującej mikrotransakcji w grach konsolowych oraz mobilnych, aby chronić przed nimi najmłodszych graczy. Ustawa koncentruje się na osobach niepełnoletnich, które obecnie mają zbyt łatwy dostęp do zakupów w aplikacjach.

W swoim oświadczeniu Hawley powiedział:

Media społecznościowe i gry wideo żerują na uzależnieniu użytkowników, odciągają uwagę naszych dzieci od realnego świata i czerpią zyski z rozwijania nałogowych nawyków. Bez względu na zalety tego modelu biznesowego dla branży technologicznej, jedno jest jasne: Nie ma usprawiedliwienia dla wykorzystywania dzieci przez takie praktyki.

Według analityków Juniper Research wpływy z mikrotransakcji w grach do 2022 osiągną wartość 50 miliardów dolarów.

Kiedy gra jest przeznaczona dla dzieci, twórcy nie powinni mieć możliwości zarabiania na uzależnieniu. A kiedy dzieci grają w gry przeznaczone dla dorosłych, powinny one być zabezpieczone przez kompulsywnymi mikrotransakcjami.

Jak podkreśla polityk wielu rodziców nie jest świadomych, że ich dzieci korzystają z kart kredytowych za pośrednictwem gier mobilnych i zakupów w aplikacji, ponieważ są one dostępne jako „darmowe” gry.

Zobacz: Szok! Mikrotransakcje przynoszą prawie 3 razy więcej kasy niż sprzedaż gier

Stanley Pierre-Louis pełniący obowiązki prezesa Entertainment Software Association, powiedział, że bardzo chętnie udostępnią senatorowi narzędzia i informacje pozwalające na kontrolę wydatków w grach. Temat mikrotranskacji i skrzynek rozpatrywany jest na wiele sposobów. Część państw jak Holandia i Belgia uznają je za formę hazardu. W USA obecnie nie są traktowane w ten sposób. Głównie ze względu na to, że płacąc zawsze coś dostajemy, nawet w przypadku gdy dostajemy coś czego nie chcemy. Jednak wkrótce może się to zmienić.

Zobacz: EA gubi się w zeznaniach. Mikrotransakcje bez wpływu na przychody?

A jakie jest Wasze zdanie na temat mikrotranskacji i skrzynek? Czy powinny być dostępne tylko dla osób pełnoletnich? Dajcie znać w komentarzach.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię