Strona głównaWiadomościTo oficjalne - Machinima zostaje zamknięta. Mnóstwo osób straciło pracę

To oficjalne – Machinima zostaje zamknięta. Mnóstwo osób straciło pracę

Machinima – jeden z największych kanału gamingowych na YouTubie, oficjalnie przestał istnieć. Zostało to potwierdzone przez aktualnego właściciela marki. Pracę straciło aż 81 osób.

Kilka tygodni temu informowaliśmy Was, że z kanału Machinimy zniknęło większość filmów i prawdopodobnie przestaje on istnieć. Słusznie wtedy zauważyliście, że filmy mogły zostać ustawione na prywatne i wciąż mogą wrócić. Niestety, nie mamy dobrych informacji. Machinima oficjalnie dokonała żywota. Kanał rzeczywiście przestaje istnieć.

Oznacza to, że 12-letni kanał na YouTubie, jeden z największych o tematyce gamingowej, zostaje wyrzucony do kosza. Jego historia zaczęła się już w 2000 roku, kiedy powstała strona internetowa Machnima.com. Jednak dopiero po latach marka zyskała prawdziwą popularność za sprawą kanału na YouTubie. Machinima tworzyła między innymi krótkie filmy aktorskie, jak chociażby: Mortal Kombat: Legacy, Street Fighter: Assassin’s First czy też Terminator Salvation: The Machinima Series.

Zobacz: Wykorzystują mechanizmy YouTube’a do szantażowania YouTuberów

Zamknięcie kanału oznacza, że pracę straciło 81 osób, które pracowały przy projekcie. Posadę zachowało tylko kilku specjalistów, którzy nadal będą pracować w Otter Media.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

  1. Wkurza mnie objaw naszych czasów – znikanie dobrego kontentu i trzymanie go w szafie. Jaki byłby dla nich problem podzielić się tym co stworzyli i zostawić na kanale a po prostu przerwać nagrywanie nowego materiału?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię